29 липня православні віруючі вшановують пам'ять священномученика Афіногена та 10 його учнів. Вони постраждали за віру в часи гонінь на християн. У народному календарі цей день називається Афіногенов день.
У народі 29 липня було безліч традицій і прикмет. Спека починає поступово відступати, а ночі стають холоднішими. Згідно з повір'ям, Птахи замовкають і думають про майбутню осінь. Вважалося, що 29 липня по лісі зоря ходить і пташині пір'ячко збирає.
У деяких місцях Афіногенов день є початком жнив, перший стислий сніп селяни називали іменинником. Їм годували худобу, а восени з нього починалася молотьба.
Щасливчиком вважали того, хто під час збирання хліба знайде колос з великою кількістю зерен. Їх зберігали до наступного року, адже вони оберігали урожай.
Вдень в цей день прийнято працювати, а ось ввечері потрібно збиратися за великим столом, розповідати цікаві історії і співати пісні. Тому похід в гості є добрим знаком, що привертає удачу.
Рекомендується також проводити час з сім'єю або ж мріяти про щось світле. Чим більше праведних і хороших думок в цей день, тим більша ймовірність, що всі бажання стануть дійсністю.
Читати такожУкраїнців чекає додатковий вихідний: коли і як будемо відпочивати