Про що йдеться:
27 листопада під час візиту Володимира Путіна до Казахстану в столиці країни, Астані, сталася несподівана подія — на будівлі "Астана Опера" та в інших місцях міста з’явилися українські прапори.
Це викликало широкий резонанс у суспільстві та ЗМІ, які активно обговорюють можливий символічний підтекст інциденту.
Відео з прапорами, опубліковані в телеграм-каналах, свідчать, що символіка України з’явилася на фасадах та інших локаціях міста.
Деякі казахські медіа припускають, що це могла бути хакерська акція, хоча офіційні органи поки не коментували ситуацію.
У соціальних мережах подія викликала жваву реакцію.
Частина користувачів жартувала про схожість кольорів прапорів України та Казахстану, зазначаючи, що Путіну варто звикати до подібної символіки. Інші ж вважали, що акція може бути відповіддю на натяки російських чиновників про те, що Казахстан може стати наступною ціллю після України.
Як повідомляв Главред напередодні, Казахстан наважився на важливий крок в обхід РФ. Таке рішення дасть змогу Казахстану зменшити залежність від російських маршрутів.
Окрім цього, нещодавно виявилось, що Казахстан захотів повернути землі РФ у свій склад. Така заява викликала резонанс як у Астані, так і в Москві, підвищивши напруженість у відносинах між країнами.
Також ходять чутки про те, що після провалу в Україні РФ готує нове вторгнення. Наступною ціллю, на думку експертів, може стати якраз Казахстан.
Читайте також:
Казахстан дотримується нейтральної позиції щодо війни Росії проти України, утримуючись від однозначної підтримки будь-якої сторони. Проте в країні посилюються проукраїнські настрої, особливо після різких заяв російських політиків щодо Казахстану.
Водночас Казахстан є членом ОДКБ — організації, яку часто називають російським аналогом НАТО. Попри це, відносини між країнами залишаються напруженими. Зокрема, російська військова допомога Казахстану в січні 2022 року під час протестів викликала неоднозначну реакцію, а опозиція назвала це втручанням актом окупації.