План України щодо Донбасу: у Зеленського зробили заяву про реакцію Німеччини та Франції

В Офісі президента заявили, що Росія згодна на активізацію роботи ТКГ / УНІАН

У Меркель закликали Росію забезпечити роботу нових КПВВ на Донбасі і вжити заходів з метою прискорення процесу звільнення полонених.

Німеччина і Франція підтримали план дій України для ТКГ щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі. Ініціатива Києва в разі її реалізації може стати основою для прийняття великої дорожньої карти, яку можна буде затвердити в рамках Нормандського формату.

Про це заявили у пресслужбі Офісу президента України за мотивами зустрічі радників лідерів країн Нормандського формату, яка відбулася в четвер, 13 вересня.

Під час перемовин глава ОП Андрій Єрмак представив український план, який Київ пропонує для Тристоронньої контактної групи. Ініціатива включає всі пропозиції, які сторони висловлювали в рамках перемовного процесу. Якщо учасникам ТКГ вдасться домовитися, то план увійде до основи нової дорожньої карти щодо Донбасу.

"Я вважаю, що в разі знаходження взаєморозуміння цей план спільних кроків може дійсно стати основою великої дорожньої карти, яку ми можемо прийняти на рівні Нормандського формату", - зазначив чиновник.

Акцентувавши увагу на тому, що Франція і Німеччина підтримали план України щодо Донбасу, у пресслужбі також повідомили, що сторони будуть продовжувати консультації в рамках Плану дій Києва щодо врегулювання конфлікту у ОРДЛО.

Радник Макрона Еммануель Бонн вважає, що подальше опрацювання таких питань може посприяти прогресу на перемовинах в рамках ТКГ. Німецька сторона з метою прискорення процесу перемовин запропонувала створити додаткову експертну групу радників.

Радник Меркель Ян Гекер схвалив відкриття Києвом двох нових контрольних пунктів в'їзду-виїзду на Донбасі і закликав РФ вжити заходів щодо відкриття КПВВ з боку бойовиків ОРДЛО.Читати такожПлан України щодо Донбасу: у Кравчука заявили про несподіване рішення Росії

Також Гекер закликав допустити представників Червоного хреста до полонених з метою прискорення звільнення утримуваних осіб.

Наостанок у повідомленні підкреслюється, що Росія висловила згоду з активізацією роботи ТКГ. Позиція Москви може посприяти більш ефективній діяльності перемовної групи.

Конфлікт на Донбасі

Автор: Андрій Ганчук
Новини заразКонтакти