Експерт оголосив про умову США від України: рішення щодо НАТО в обмін на Північний потік-2

Зеленський міг би поставити США вимогу щодо надання статусу основного союзника поза НАТО - експерт / колаж УНІАН

США і Німеччина вже вирішили питання з проектом СП-2, тому Києву треба діяти, вважає Тарас Семенюк.

Офіційні Вашингтон і Берлін досягли домовленостей щодо газопроводу Північний потік-2. І наразі у Києві мають вживати заходів. Україна повинна просити США надати державі особливий статус союзника поза НАТО. Це найкращий варіант в умовах, що склалися, тому що українська держава стає більш вразливою через запуск російського трубопроводу. Про це заявив експерт з питань міжнародної політики Тарас Семенюк.

У ефірі телеканалу Україна 24 він сказав про те, що питання щодо СП-2 вже ухвалено, тому Києву для вирішення такої проблеми слід вимагати від Штатів надання українській державі особливого статусу союзника поза НАТО. Це найбільш оптимальний варіант у ситуації, коли українську ГТС, по суті, списали, а проблеми національної безпеки країни стають все більш актуальними після запуску трубопроводу Газпрому.

Читати такожМир на Донбасі і повернення Криму: Зеленський заявив про плани на перемовини з Байденом"Думаю, стратегічно питання "Північного потоку-2" вже вирішене, думаю, що США і Німеччина визначилися з цим проектом. Нам варто, наприклад, вимагати і просити у США особливий статус союзника поза НАТО. Із запуском Північного потоку-2 загроза нашій національній безпеці з боку Росії зростає. Наша труба - вже як використаний матеріал. Особливий статус союзника поза НАТО - це хороша альтернатива, наразі найкраща, за моєю оцінкою, яку можна Сполученим Штатам виставити і вести в цьому ключі перемовини", - вважає експерт.

Також він додав, що президенту Зеленському слід було б поговорити щодо цього питання з главою Білого дому Байденом під час їх зустрічі у Вашингтоні.

"Очевидно, що це не буде зроблено за один день, але покласти початок такій амбітній меті, я думаю, президент Зеленський міг би. Можливо, це і обговорюється, я не бачив документів підготовки до візиту. Сподіваюся, що таке питання буде піднято обов'язково", - підкреслив Тарас Семенюк.

Зустріч Зеленського з Байденом і Північний потік-2

У Білому домі офіційно запросили президента України Володимира Зеленського на зустріч з главою США Джо Байденом 21 липня – в день оголошення американо-німецької угоди щодо газопроводу Північний потік-2. Зустріч лідерів держав має відбутися 30 серпня.

Згідно з декларацією Сполучених Штатів і ФРН щодо СП-2, Німеччина повинна гарантувати санкції проти Росії у разі агресії Москви проти Києва, а також продовження російсько-українського транзитного договору, які закінчується у 2024 році, ще на 10 років.

На Банковій розкритикували угоду щодо Північного потоку-2. Спікер глави держави Сергій Нікіфоров сказав, що така декларація без підписів насправді нічого не гарантує Україні, особливо в питаннях агресії Росії і збереження транзиту. Тому, допоки всі питання не вирішені, Київ має намір протидіяти СП-2 і проводити подальші перемовини із Заходом.

Радник ОП Олексій Арестович заявив, що проблемою для Києва перед візитом Зеленського до Вашингтону є ситуація, пов'язана з протиріччями Білого дому і Конгресу щодо СП-2. Парламент виступає проти газопроводу, тоді як деякі чиновники адміністрації Байдена підтримують домовленості з Росією. При цьому українська сторона не спекулюватиме цим питанням і очікує на конструктивні перемовини.

Глава фракції Слуга народу Давид Арахамія вважає, що на Зеленського і Байдена очікує розмова на підвищених тонах. У Києві вкрай незадоволені угодою США і ФРН щодо Північного потоку-2 і мають намір заручитися підтримкою Конгресу з цього питання.

Новини заразКонтакти