Експерт пояснив, в чому проблема законопроєктів про колабораціоністів

Суверенітет України сьогодні повністю не поширюється на ОРДЛО – юрист / Фото Reuters

Діяльність більше половини жителів ОРДЛО може потрапити під дії норм законів про колабораціоністів, вважає Геннадій Дубов.

Прийняття зареєстрованих у Верховній Раді проектів законів про колабораціоністів може призвести до серйозних проблем. У документах складні формулювання, в результаті реалізації яких дії понад 50% жителів окремих районів Донбасу можуть підпадати під такі визначення, заявив в ефірі телеканалу Україна 24 юрист Геннадій Дубов.

За його словами, застосування в нинішніх реаліях норм, які прописані в законопроекті, викликає серйозні питання. Формулювання в документах прописані розмито, в результаті чого з'являється ймовірність, згідно з якою діяльність багатьох жителів захоплених наразі територій можуть розцінити як колабораціонізм.

"Якби я складав хіт-парад невизначених кримінальних статей, ця стаття про колабораціоністську діяльність його б очолила. Абсолютно "гумові" формулювання. З такими формулюваннями з тих, хто сьогодні перебуває на території так званих ОРДЛО, відсотків 50 і більше підпадають під це визначення в різних частинах. Форми складу злочину не рахував, може бути, близько 20, дуже все розмито і незрозуміло", - зазначив юрист.Читати такожУ Кравчука назвали терміни завершення війни на Донбасі

За його словами, в процесі реалізації законів виникне безліч проблем. Наприклад, в них прописано, що публічне заперечення суверенітету України над Донецькою і Луганською областю є злочином. Однак наразі не можна сказати, що Київ, як визначає суверенітет, в повноцінному режимі здійснює свою владу над даними територіями.

"Чи можемо ми сьогодні сказати, що на цих територіях Україна може здійснювати відповідні владні повноваження і повністю реалізовувати наше законодавство? Очевидно, що ні. Тому казати про повне поширення суверенітету на ці території в юридичному плані ми не можемо, тоді як територія Луганської та Донецької областей – це територія України", - сказав Дубов.

Також юрист уточнив, що в законопроектах дуже багато таких суперечливих моментів, які складно трактувати з правової точки зору. Серед них кримінальна відповідальність за реалізацію освітніх стандартів держави-агресора в установах.Читати такожП'ять сценаріїв перемоги: як Україна збирається повертати Донбас

"Дитячі садки у Донецьку керуються російськими програмами, тобто всі нянечки і виховательки дитсадків також виходять злочинцями, чи є доцільність в такому формулюванні?"- додав Дубов, підкресливши, що такі ситуації можуть призвести до зловживань і не допоможуть врегулювати низку проблем на правовій основі.

Законопроекти про колабораціоністів

Новини заразКонтакти