Експерт розповів, чому Лукашенко пішов на арешт бойовиків ПВК Вагнера

Проти Лукашенка на виборах президента грає Росія - експерт / Reuters

Поява опозиційних кандидатів у президенти Білорусі і затримання бойовиків ПВК Вагнера - частина однієї великої гри.

У процесі виборчої кампанії у Білорусі проти Олександра Лукашенка грає Росія. Поява опозиційних кандидатів на пост президента є елементом російського впливу. Арешт білоруськими силовиками бойовиків ПВК Вагнера сигналізує, що Лукашенко готовий піти на поступки Заходу.

Про це розповів директор Інституту світової політики Євген Магда в ефірі телеканалу Україна 24.

За його словами, в рамках президентської виборчої кампанії у Білорусі проти Лукашенка активно діє Москва - раніше ані Цепкало, ані Бабаріко, ані Тіхановська не були політичними фігурами і не претендували на будь-які ролі в даному процесі.

"І поява пана Бабаріко, і медіатур пана Цепкала; до речі, незареєстрованого кандидата у президенти Білорусі, який буквально сьогодні від Путіна попросив допомоги; і, власне, активність пані Тіхановської, така собі мильна опера на політичний лад - це все ж таки елементи російського впливу, а не впливу Заходу",- вважає експерт, зазначаючи, що Росія фактично запустила технологію появи кандидатів, які незрозуміло звідки взялися. Читати такожЛукашенко заявив про зміну статусу відносин з Росією

Також він підкреслив, що присутність бойовиків ПВК Вагнера - інша частина гри Кремля. Їх затримання у Білорусі означає, що Лукашенко готовий піти на низку поступок західному політичному істеблішменту, адже бойовики причетні до злочинної діяльності на територіях Сирії та Лівії.

Нагадаємо, російські бойовики були затримані у Білорусі 29 липня співробітниками правоохоронних органів. Їх звинувачують в підготовці кампанії з дестабілізації напередодні президентських виборів в країні. Читати такожПутін почав анексію Білорусі, наступна на черзі - Україна

Раніше Москва зажадала звільнити своїх громадян, росіяни мотивують свою вимогу тим, що немає доказів про скоєння злочинів цими особами у Білорусі.

Автор: Андрій Ганчук
Новини заразКонтакти