Генеральний прокурор Ірина Венедиктова порушила провадження відносно п'ятого президента України Петра Порошенка, однак перспектива того, що колишній глава держави понесе покарання, є досить примарною. Таку думку висловив політичний аналітик Олександр Кочетков.
За його словами, між Порошенком і Офісом президента є певна домовленість щодо голосування в залі Верховної Ради.
«Тобто мова йде про компроміс між ОП і Порошенком: Венедиктова порушує справи проти Порошенка, але вибирає лише ті, судова перспектива яких є дуже примарною. А Порошенко, в свою чергу, голосує разом зі "слугами" за певні законопроекти», - сказав Кочетков Главреду.
Експерт зазначив, що з юридичної точки зору, дії, через які порушено провадження проти п'ятого президента, це порушення, але не факт, що злочин.
«Розрахувати збиток, який завдали суспільству такі дії, буде дуже важко. Ці справи – вихід пари у свисток. За ними Порошенку висунуть певні претензії, змусять походити на допити і суд. Але в суді, зрештою, або виграє Порошенко, або все закінчиться чимсь незрозумілим, як казали у радянські часи, його просто "поставлять на вид", - дав прогноз політолог.
При цьому Кочетков вважає, що посадка Порошенка Зеленському додала б бонусів, принаймні в суспільному сприйнятті.
«Крім того, це дуже спростило б життя нинішньому президенту, тому що Порошенко – його ворог, який дуже прагне реваншу, а тому обов’язково використовуватиме кризову ситуацію, яка неминуче виникне після карантину – безгрошів’я та безробіття, на власну користь», - резюмував експерт.
Нагадаємо, Офіс генерального прокурора порушив кримінальне провадження про можливі зловживання колишнього президента Петра Порошенка. Провадження стосується порушень при призначенні суддів Верховного Суду.
Дії Порошенка кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу.
Досудове розслідування в кримінальних провадженнях доручено слідчим центрального апарату Державного бюро розслідувань, а процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами ОГП.