Путін не готовий до масштабної конфронтації - він не витримає її, навіть маючи військовий ресурс.
Водночас Росія вже не вперше каже про нібито один із сценаріїв України щодо повернення Донбасу силовим шляхом і тому на упередження їх риторика націлена на те, що вони обов’язково задіють своїх військових, але тепер вже начебто для захисту російськомовного населення, громадян Росії, яких вже 400 тисяч на контрольованих бойовиками територіях.
Відповідно, уся риторика Пєскова, Козака і Лаврова про задіяння контигентів для захисту російськомовного населення – це пряма погроза.
Бо якщо Україна почне звільняти непідконтрольні території, Росія задіє усі свої військові сили для того, щоб цього не допустити. У цьому випадку конфронтація і розширення зони обстрілів сприятимуть цьому процесу. Саме тому вони і надалі нагнітатимуть ситуацію – переміщати нові контингенти на території, контрольовані бойовиками і під кордони України – східний, південний і в деякій мірі північний, за рахунок посилення у Білорусі.
Читайте такожЧи доступна Путіну розкіш "великої війни" проти УкраїниАби це усе продемонструвати в оперативному форматі, вони проводять серію військових навчань. Тому градус напруги росте, мілітаризація з боку Росії росте і, оскільки Україна буде вимушена захищатися, тому ми маємо рішучу позицію США, Канади, ЄС, НАТО і Туреччини про підтримку України. Однозначно, підтримка членів НАТО – це, звісно, добре. Та оскільки ми не є членом Альянсу, зараз ризикуємо не отримати від них реальної військової підтримки у випадку агресивних дій з боку Росії.
З іншого боку, Росія хоче змусити Україну виконувати політичну частину Мінських угод за своїм сценарієм. Тривалий час їй це не вдавалося, тому вони вирішили вдатися до різноманітних засобів:
Але це не вказує на те, що Росія готова до війни. Бо у такому випадку їм доведеться протистояти не тільки Україні, а й усьому світу, тому що не тільки НАТО заявили про гарантії і, відповідно, протидіятимуть їй різними засобами. А тому починати війну у такому режимі - це фактично означатиме завдати потужного політичного, економічного та безпекового удару по самій РФ.
Микола Маломуж, екс-голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України, спеціально для Главреду