До літа 2021 року близько 80% населення України перехворіє коронавірусом, тобто буде отриманий базовий імунітет. Це означає, що в подальшому просто не буде необхідності в таких жорстких обмежувальних заходах, як карантин і локдаун. А, відповідно, навіть незважаючи нові штами вірусу і неймовірно низькі темпи вакцинації, ні про які «десятирічні карантини» говорити не доводиться.
Безумовно, вакцинація в Україні йде слабко і погано. Однак, з огляду на кількість тих, хто перехворів коронавірусом, імунітет у нас буде отриманий природним шляхом. Адже лише за одну добу станом на ранок 2 квітня було виявлено майже 20 тисяч хворих на «корону».
Читати такожКоронавірус вб'є за два тижні невелике українське містоЗараз дійсно дуже багато хворих. Причому, на відміну від осінньої хвилі, зростання різке, стрімке – наростання захворюваності йде дуже швидко за рахунок укороченого інкубаційного періоду.
Обнадіює те, що так само швидко захворюваність буде і падати, тому що в Україні просто закінчиться «горючий матеріал», тобто сприйнятливі до вірусу люди: майже половина населення перехворіла ще в першу хвилю (цей процес був більше розтягнутий у часі), інша половина перехворіє зараз, плюс 20% населення, які від природи не чутливі до вірусу.
Базовий імунітет до різних варіантів коронавірусу буде придбаний українцями вже до літа цього року, тому епідемія сама собою припиниться.
Читати такожУкраїні світить національний локдаун за однієї умовиВідомо, що ті, хто перехворів «старим» вірусом (найпершим варіантом), британським штамом практично не хворіють. Що стосується південноафриканського штаму, який днями був виявлений в Україні, то, згідно з дослідженнями французів, антитіла, які утворилися в результаті перенесеної хвороби або вакцинації, частково (на 40%) зв'язують південноафриканський штам. Звідси висновок: якщо людина навіть захворіє, то перебіг хвороби не буде важким, і вона не потрапить до лікарні.
Коли з'являється невідомий для організму збудник, з яким людина раніше не зустрічалася, це майже завжди викликає складну ситуацію і стан, тому що йде навчання імунітету. Завжди є і жертви: хтось здоровий і молодий, а тому переносить вірус відносно легко, а хтось – старий і хворий, та ще й з букетом хронічних хвороб.
Алла Мироненко, вірусолог, завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського, спеціально для Главреда