Чому Зеленський забажав зустрічі з Путіним

Зеленському було важливо продемонструвати готовність до діалогу, в тому числі до прямого діалогу з Путіним / УНІАН

У відповідь на запрошення на зустріч Москва пошле Зеленського в Донецьк.

Після повернення Зеленського з Парижа всі зосередилися на обговоренні декольте Мендель і кросівок Олени Зеленської, втім, був упущений важливий момент: ситуація хитнулася від ескалації в бік політико-дипломатичного варіанту вирішення російсько-української кризи. Якщо протягом останнього місяця події розвивалися абсолютно чітко в напрямку ескалації, то тепер з'явилася надія.

Зеленському було важливо продемонструвати готовність до діалогу. Адже один із наративів, який вносився російською стороною, зводився до того, що Київ не хоче розмовляти, і ключ від вирішення проблеми війни і миру на Донбасі знаходиться не в Москві, а в Києві. Ось Володимиру Олександровичу і було необхідно показати, що це не так, що він готовий говорити навіть із Путіним безпосередньо.

Втім, найімовірніше, Путін нічого не відповість. У кращому випадку, на пропозицію Зеленського якимось чином відреагує Пєсков.

При цьому, швидше за все, у відповідь на це запрошення українську владу знову будуть відправляти в Донецьк: "Це ваш внутрішній конфлікт, громадянська війна, ось і говоріть зі своїми громадянами".

Цілком передбачувано, що, якщо така зустріч Путіна і Зеленського відбудеться, то російська сторона буде стояти на одному: є підписані представниками України Мінські угоди, тож будьте ласкаві їх виконувати, в тому числі і політичну частину.

Читати такожПропозиція Зеленського про зустріч для Путіна, як запах крові для акулиВ принципі, все те, що привіз Порошенко в лютому 2015 року з Мінська, Москву повністю і цілком влаштовує. Це – досить ефективний «стоп-кран», який дозволить Росії впливати на українську політику, системний бізнес тощо. По суті, це план «боснізації» України.

Крім того, у даному зверненні Зеленського прозвучало ще одне важливе повідомлення: наші надії на те, що Захід нам допоможе, нічим не виправдані. Тобто, якщо виникне конфлікт, Україна залишиться, як в 2014 році, наодинці з цією проблемою, а, значить, може розраховувати тільки на свої власні сили. Показово, що наступного ж дня після даного звернення Зеленський підписав закон про призов резервістів, який дозволяє без оголошення мобілізації заповнити бойові частини на 100%.

Таким чином, дане звернення Зеленського до Путіна – це відлуння паризької зустрічі.

Андрій Золотарьов, політолог, директор аналітичного центру «Третій сектор», спеціально для Главреда

Новини заразКонтакти