Остаточний порядок денний зустрічі Путіна і Байдена не опублікований, та й далеко не все, що буде винесено на переговори, буде оприлюднюватися. Втім, вже цілком очевидно, що на цій зустрічі буде обговорюватися не тільки питання України. Може йтися і про "велику угоду", про яку свого часу почав говорити Трамп. Трамп хотів укласти з Путіним "велику угоду", тобто нову угоду між наддержавами про переділ миру і зон впливу.
Як відомо, США офіційно оголосили своїм основним ворогом Китай. Це зрозуміло: Китай швидко розвивається, дуже технологічний, а в сфері матеріального виробництва він вже давно перевершив Сполучені Штати і буде домінувати на ринках. Для США важливо перешкодити утворенню союзу між Росією і Китаєм. Тому що якщо такий союз виникне, тим більше, військово-політичний, і якщо Росія при цьому передасть Китаю деякі дуже важливі військові технології, наприклад, виробництво гіперзвукових ракет, яких немає у США, то становище Штатів може стати дуже серйозним. Тому США можуть піти на поступки Росії, щоб вбити клин між Москвою і Пекіном.
Читати такожУ Москві допустили рандеву Байдена з Путіним в одній з дипломатичних столиць ЄвропиСвої інтереси є і у Росії. Як відомо, до 2014 року Україна входила в зону геополітичного впливу РФ, але Захід зумів її вирвати і перехопити контроль над нашою країною. Поза всяким сумнівом, Путін претендуватиме на обговорення цього питання.
Вже зараз наші військово-політичні експерти і дипломати побоюються, що в результаті цієї Угоди Захід може здати Україну назад під контроль Росії. Виключати цього дійсно не можна.
Крім України, є цілий ряд інших важливих стратегічних питань для США, наприклад, контроль над нафтовидобувними країнами Близького і Середнього Сходу, питання Сирії та Лівії, Північної Кореї, ситуація навколо Ірану, руйнування ядерної угоди по Ірану. Для Штатів було дуже важливим продовження договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь, і Байден цього домігся.
Читати такожБайден зробив заяву про ситуацію з Росією і Colonial PipelineУ західній пресі йдеться про те, що США хотіли б домовитися з Путіним про зняття з озброєння або обмеження виробництва нових російських страшних видів озброєння на зразок ядерних систем «Авангард», «Посейдон» та ін., які для США смертельно небезпечні і від яких поки немає захисту. І це можливо - якщо росіяни погодяться піти на поступки, Штати теж в чомусь поступляться.
Тому зараз дуже багато глобальних світових проблем, важливих для Росії і США, які Байден і Путін будуть обговорювати і домовлятися. Чи відбудеться угода, де всі ці питання вдасться пов'язати в один комплекс і вирішити, складно сказати, тому що протиріччя вкрай гострі.
Віктор Суслов, Заслужений економіст України, екс-міністр економіки України, спеціально для Главреда