Ви дізнаєтеся:
Звичайне прибирання заднього двору обернулося сенсаційною археологічною знахідкою. Подружжя виявило під густими заростями мармуровий римський надгробок віком близько 2000 років, який десятиліттями вважався безслідно зниклим після Другої світової війни.
Незвичайна історія сталася в Новому Орлеані. Антропологиня Даніелла Санторо та її чоловік Аарон Лоренц розчищали ділянку біля свого історичного будинку, коли натрапили на масивну мармурову плиту з латинським написом. Про це пише Daily Galaxy.
Спочатку подружжя припустило, що плита могла походити з одного зі старих кладовищ міста, тому звернулося до фахівців. Співробітники з Університету Тулейн, Університету Нового Орлеана та Інсбруцького університету незалежно один від одного розшифрували текст і дійшли однакового висновку.
З’ясувалося, що це давньоримський надгробний камінь, встановлений на згадку про Секста Конгенію Веруса - воїна з фракійського племені бессів, який прожив 42 роки і понад два десятиліття служив на військовому кораблі «Асклепій». Меморіал був встановлений його спадкоємцями майже дві тисячі років тому.
Однак головна несподіванка чекала на дослідників попереду.
Під час перевірки архівів вчені виявили, що надгробок уже давно відомий історикам. Він значився у колекції міського музею італійського міста Чівітавекк’я неподалік від Рима, але зник багато десятиліть тому.
Розслідування показало, що під час запеклих бомбардувань 1943–1944 років музей був практично знищений, а безліч експонатів зникли в хаосі війни.
Історики з’ясували, що після визволення Рима через Чівітавекк’ю проходили підрозділи армії США. Саме тоді артефакт, імовірно, й опинився за межами Італії, хоча точний шлях його вивезення тривалий час залишався невідомим.
Вирішальна підказка з’явилася після публікацій у місцевих ЗМІ. Колишня власниця будинку Ерін Скотт О’Брайен упізнала знайдену плиту й розповіла, що близько двадцяти років тому сама встановила її на задньому дворі, вважаючи її гарним декоративним каменем.
За її словами, реліквія дісталася родині від дідуся (американського військовослужбовця Чарльза Педдока-молодшого). Він служив в Італії під час Другої світової війни і після закінчення служби повернувся до США разом із дружиною, привізши з собою незвичайний мармуровий пам’ятник.
Жінка зізналася, що навіть не підозрювала, що йдеться про справжнє давньоримське надгробіння віком майже дві тисячі років.
Після завершення міжнародного розслідування артефакт було офіційно повернуто до Італії, де він знову поповнив музейну колекцію.
Раніше «Главред» писав про те, що школяр знайшов «камінь Ісуса». Незвичайна знахідка 12-річного хлопчика здивувала археологів. На території стародавнього міста виявили рідкісний дорогоцінний камінь візантійської епохи.
Також повідомлялося про те, що Земля може повторити один із найстрашніших сценаріїв кінця світу. Темпи зникнення тварин і рослин виявилися значно вищими за природний рівень. Дослідники попереджають про наростаючу кризу.
Вам може бути цікаво:
Daily Galaxy (dailygalaxy.com) - це науково-популярний новинний веб-сайт, що публікує статті та новини про останні відкриття в астрономії, космосі, біології, фізиці та інших наукових галузях. Він є агрегатором наукових новин, часто посилається на дослідження та висновки вчених і слугує джерелом інформації для широкої аудиторії, яка цікавиться наукою.