Популярна, успішна і красива чорношкіра письменниця (співачка Жанель Моне) найнахабнішим чином виявляється перенесена з XXI століття в XIX століття - причому на плантацію в найстрашніші часи для людей її шкіри епоху Громадянської війни (власне, загадкова латинська назва фільму ту саму епоху офіційно і означає). Там її натуральним чином роблять рабинею - принижують, пригнічують, змушують збирати бавовну і сексуально експлуатують. Верховодять усім мерзенний генерал-плантатор (Ерік Ленг, дико чомусь схожий на письменника Солженіцина зрілих часів) і його підручний - негідник, вусатий та мордатий капітан (Джек Х'юстон - серіал Підпільна імперія, ремейк Бен-Гура). Решта рабів принижені-ображені-залякані. Для тих, хто зважиться на бунт або втечу, один принцип: "крок вліво, крок вправо – кінець". Але не все так однозначно.
Тут до ворожки не потрібно ходити - неймовірний глядацький успіх фільмів студії Blumhouse і її ідеолога Джордана Піла (Геть, Ми) не міг заронити в мізки продюсерів ідею: "а що – чим ми гірше? Візьмемо "три копійки", чорношкірих акторів на ролі позитивні, білих – на негативні і зклепаємо жахастик на расову тему. І будемо мати шану, повагу і збори".
Читати такожМулан 2020-рецензія на новий фільм Disney
Власне, Антебеллум і є втілення такого підходу на кіноекрані. Тільки от проблема в тому, що на сценарії й на постановці продюсери явно заощадили. І це на результаті позначилося максимально.
Режисери-сценаристи-дебютанти Джерард Буш і Крістофер Ренц начебто і хочуть нагнати жаху з саспенсом, начебто апелюють "дивіться як вас ненавидять, біла сволото", начебто і переглянули всю фільмографію Зака Снайдера (бо напихали в початок і кінець фільму максимально сцен в слоу-мо), але цілісний фільм так і не вийшов.
Хоч позитивні, хоч негативні герої викликають емоцій не більше, аніж картонні фігурки в настільній грі. Сюжет передбачуваний до позіхання - і навіть ніби як головний твіст (тобто пояснення того, як головна героїня виявилося рабинею на плантації) прораховується з перших хвилин. І, ясна річ, апелювання до модної нині в Голлівуді соціального та расового порядку денного не допомагає анітрохи.
Загалом, продюсерам на замітку – наступного разу не варто нічого вигадувати, а потрібно просто зняти з полиці й прочитати хатину дядька Тома (в ній є безодня можливостей для екранізації).
Читати такожСечі "початок", починай спочатку: рецензія на фільм Тенет
Антебеллум дивитися трейлер
Оригінальна назва: Antebellum
В українському прокаті: Антебеллум
Студія: QC Entertainment
Жанр: жахи, трилер
Хронометраж: 106
Формат: 2D
Режисер: Джерард Буш, Крістофер Ренц
В ролях: Жанель Моне, Ерік Ленг, Джина Мелоун, Джек Х'юстон, Кірхе Клемонс
P.S. У заголовку використовується цитата з вірша Тараса Шевченка "І виріс я на чужині"