Ви дізнаєтесь:
Як правильно обрізати малину восени на зиму, щоб забезпечити рослині не лише нормальні умови, а й мати великий урожай влітку. Важливо знати, що саме осіння обрізка малини дає найкращий догляд за ремонтантною малиною. Така обрізка дозволить захистити пагони від шкідників і різних хвороб, які можуть зимувати на рослинах. Досвідчені садівники також розповіли, що навесні необхідно проводити лише санітарну обрізку.
Читайте також корисний матеріал: Засіки тріснуть від багатого врожаю: стовідсоткові дати обрізки яблуні восени.
Неодноразово досвідчені фахівці наголошують, що найкраще проводити обрізку в жовтні-листопаді, вже після останнього збору осіннього врожаю.
У такому випадку пагони, які вже припинили плодоносити, варто обов'язково зрізати на рівні ґрунту. Також обов'язково потрібно зрізані пагони вивезти із присадибної ділянки та знищити або спалити. На таких пагонах можуть перебувати сотні різних шкідників, тож, щоб убезпечити від інфікування сусідні рослини, варто знищувати зрізані пагони.
Також варто пам'ятати, що у перший рік росту на саджанцях починають відростати зовсім молоденькі пагони. Уже серпні молоді кущі дадуть невеликий урожай. Однак у наступному році ці однорічні пагони залишати не можна, їх необхідно ретельно вирізати до пеньків розміром в 3 сантиметри від ґрунту. Таку обрізку потрібно проводити в кінці жовтня і листопаді.
Варто запам'ятати, що небхідно обрізати кущі малини після завершення плодоношення. Найперше починати варто із видалення тих гілок, із яких ще влітку збирали урожай ягід - їх потрібно вирізати під корінь. Садівники розповіли, що не варто залишати пагони ще на один рік, адже найкраще малина плодоносить на пагонах лише 2 роки.
Натомість зверніть увагу на пагони цього сезону, тоді ви знайдете ще не здерев'янілі, а зелені із листям. Саме ці пагони дадуть великий урожай в наступному сезоні. Також, для кращого урожаю, варто накрити пагони агроволокном або плівкою, щоб вони вдало перезимували. На 1м таких пагонів потрібно залишити 8-10 пагонів, а решту пагонів варто зрізати. Також не бійтеся обрізати гілки до самої землі, адже тоді малина відростить нові та сильні пагони від кореня. Це також дасть великий урожай.
Дивіться відео про те, як обрізати ремонтантну малину у листопаді: