Складна воєнна зима-2023: як суттєво зменшити рахунки за елетроенергію

Як зменшити квитанцію по електроенергії - поради / ua.depositphotos.com

Главред розбирався, як менше платити за електроенергію, але для цього доведеться трохи змінити свої звички.

На тлі війни з Росією на нашу країну, на жаль, цього року чекає вкрай складна зима - вже відомо, що температура повітря в приміщеннях буде нижчою, ніж раніше, а в деяких областях, на жаль, батареї так й не включать.

Главред розбирався, як менше платити за електроенергію, але для цього доведеться трохи змінити свої щоденні звички.

Без потреби не користуйтеся світлом

Обов'язково вимикайте світло в тих кімнатах, якими ви не користуєтеся (тим більше, що у вечірній час світломаскування ще ніхто не відміняв). Також потрібно для освітлення обирати лампи із невеликим електропостачанням.

Завжди залишайте відкритими штори та жалюзі

Це допоможе зберегти в будинку або в квартирі природне освітлення, також це дозволить сонцю хоч б трохи збагатити кімнату теплом, що теж вкрай важливо.

Вдома одягайте теплі речі

Не забувайте носити вдома теплі светри і вовняні шкарпетки, не гребуйте ховатися під пледами. Обов'язково подбайте про те, щоб обладнати свій будинок теплоізоляцією, адже завдяки їй, за оцінками фахівців, можна запросто знизити споживання електроенергії до 70%.

Одягайте вдома теплі шкарпетки / Фото: Facebook/Nataliya Mykolska

Не забувайте відключати зарядні пристрої від мережі

Багато із нас вважають за краще заряджати свої смартфони протягом ночі, але це створює велику витрату електроенергії. Порада - найкраще відключати пристрій від зарядки вчасно, відразу після того, як рівень заряду досяг максимального рівня.

Обов'язково вимикайте з розетки побутові прилади, які споживають електроенергію навіть у тому випадку, коли перебувають у "режимі очікування" - мікрохвильовку, кавоварку, електрочайник й тостер.

Вчасно відключайте смартфони від зарядки / Униан

Замініть прийняття ванни душем

Цю звичку доведеться змінити заради економії води, особливо гарячої, адже вона нині в Україні "золота". Прийняття ванни витрачає як мінімум в три рази більше води, аніж миття під душем.

Мийтеся під душем / Pixabay
Новини заразКонтакти