Як зупинити вогкість у будинку із перших разів та які засоби допоможуть у цьому найкраще - Главред зібрав корисні поради, як боротись із підвищеною вологістю у будинку та квартирі.
Радимо також прочитати корисний матеріал: Що добре вбирає вологу у льоху: пліснява і конденсат зникне назавжди.
Якщо у приміщенні ви помітили незвичну прохолода, дивний запах, а на стінах місцями з'являється пліснява, тод варто негайно боротись із вологістю у домі, адже вона може нашкодити здоров'ю людини, розповідають фахівці.
Вогкість у будинку може виникнути через поломку водопроводу або каналізації. Фахівці пояснили, що часто трубопровідні системи зношуються, а потім вони можуть розгерметизуватись та протікати. Тож варто постійно слідкувати та перевіряти труби.
Також однією із причин вогкості у будинку можуть стати дефекти перекриттів. Через неправильне боблаштування даху чи підвалу, у будинку може з'являтись надлишок вологи.
Часто причиною підвищеної вологи у квартирі можуть стати самі люди. Через те, що приміщенні погано провітрюється чи знаходиться багато людей у ньому - це може стати проблемою. Всім відомо, що тіло людини виділяє вологу та піт навіть під час дихання.
Також, якщо у приміщенні часто готують, влаштовують вологе прибирання, сушать або прасують одяг - це все підвищує вологість у повітрі. Завжди варто добре провітрювати кімнати.
Цвіль є надзвичайно шкідливим мікроорганізмом. Якщо ви часто перебуваєте в приміщенні, ураженому пліснявою, то рано чи пізно перші симптоми відчують навіть люди, у яких немає алергії. Спори цвілі токсичні для людини. Вони легко проникають в організм через шкіру, дихальні шляхи, слизову оболонку, очі.
Цвіль може спровокувати появу хвороб дихальних шляхів і ротової порожнини, захворювань шкірного покриву, розладів опорно-рухового апарату, різноманітних інфекцій. Крім того, цвіль може призвести до загострення захворювань, які вже є у людини.
Однією з основних ознак зараження можуть стати:
Щоб підсушити повітря у кімнаті, варто корисуватись осушувач повітря або обігрівач. Однак, щоб вивести цвіль та грибок із будинку, тоді варто застосувати спеціальні засоби. Щоб обробити стіни від плісняви, варто зняти чистове покриття шпалери чи фарбу, а потім ретельно обробити поверхню:
Де є підвищена вологість, там буде і цвіль - це все дуже шкідливо для здоров'я людини. Небезпечні спори людина може вдихати, а через це можуть розвинутись серйозні хвороби, що можуть перерости у хронічні: алергії, бронхіт, астма, синусит, гайморит.
Щоб вберегти своє здоров'я та житло, варто дотримуватись правил догляду: регулярно провітрювати кімнати та прочищати вентиляцію. Також краще сушити одяг на вулиці.
Більше цікавих новин: