Які добрива внести під час посадки зимового часнику для відмінного підживлення та неймовірного урожаю рослини - спеціалісти в аграрній справі поділились дієвими порадами.
Фахівці порадили, що необхідно перше і головне підживлення часнику робити весною, через тиждень після сходу снігів. Однак вони наголосили, що це не стосується ярих посадок, адже їх удобрюють вперше при появі перших листочків. Наступне добриво для часнику потрібно вносити через два тижні після першого.
Перед посадкою часнику на зиму, необхідно внести добриво. Найкраще для цього підійде підживлення мінерального походження: суперфосфат подвійний, борошно доломітове або деревна зола.
Однак не варто використовувати перед посадкою часнику внесення свіжого гною, адже нітрати, які в ньому містяться, можуть суттєво зупинити ріст кореневої системи часнику. Натомість фахівці наголошують, що потрібно на кожен квадратний метр вносити не менше відра компосту. Після того, як компост ретельно внесли на землю, необхідно перекопати на повний штих лопати і потім формувати грядки.
Досвідчені господарі радять використовувати мінеральні добрива, адже вони містять різноманітні вітаміни, тоді часник отримає усі необхідні добрива. Також можна приготувати суміш власноруч. Для цього потрібно змішати по ложці сульфату калію із суперфосфатом, а потім сипати у лунку до часнику.
Також прямо у лунку, під час посадки часнику, варто вносити попіл. Однак, краще збагачуватиме попіл землю у процесі її перекопування. 200 грамів деревного попелу буде достатньо для повноцінного збагачення на квадратний метр грядки.
Старий та добре відомий метод із використанням перегною може оживити навіть найбідніший ґрунт та зробить його родючим. Для цього методу варто на квадратний метр землі взяти 500 грамів добрива. Перегній також вноситься у момент перекопування.
Дивіться відео про те, як правильно садити озимий часник: