У магазинах, призначених для городників і садівників, можна знайти різні засоби для боротьби з колорадськими жуками.
На жаль, поки що не існує ефективних альтернатив отруйним хімікатам у боротьбі з колорадським жуком. Однак дачники не стали чекати милості від виробників і розробили свої власні пастки для вилову колорадського жука.
Згідно з думкою городників, використання таких пасток може значно знизити чисельність шкідників. Аналогічні методи застосовуються і для лову інших шкідників, таких як капустянка, слимаки та інші паразити.
Цей метод боротьби є екологічно чистим варіантом порівняно з хімічними препаратами, які можуть чинити негативний вплив на врожай і ґрунт та й діють вони не завжди.
Оптимальні строки висаджування картоплі передбачаються при настанні в ґрунті на глибині 10 см середньодобової температури +6+8ºС. Для південного і центрального Полісся це перша-друга декада, для північних і західних районів - друга-третя декада квітня. У лісостеповій зоні оптимальні строки посадки картоплі припадають на другу-початок третьої декади квітня. У степовій зоні оптимальні терміни посадки картоплі - третя декада березня - перша декада квітня, повідомляє Інститут картоплярства.
Щоб створити пастку, необхідно взяти пластикову або скляну пляшку з високим і вузьким горлом, наповнити її сирою картоплею і додати півсклянки води, пише ДачаWiki.
Такі пастки встановлюються в землю по всій площі картопляної грядки. За словами городників, колорадські жуки приваблюються запахом і самі потрапляють у пастку, що дає змогу уникнути необхідності збирати їх вручну.
Вміст пасток рекомендується міняти з інтервалом 1 раз на 5-7 днів для підтримки їхньої ефективності.
Вам може бути цікаво: