Існує думка, що "старечий запах" пов'язаний з гігієною, яку в зрілому віці стає важче підтримувати, або люди роблять це менш ретельно. Однак учені стверджують, що причина набагато глибша.
Згідно з дослідженнями, опублікованими в Journal of Investigative Dermatology, джерелом запаху є певна органічна сполука - ненасичений альдегід, що має неприємний жирний і трав'янистий аромат.
Journal of Investigative Dermatology - рецензований медичний журнал, присвячений дерматології. Він видається видавництвом Elsevier з 2016 року, головний редактор - Ервін Чахлер.
Цей запах може з'являтися вже після 40 років, коли на шкірі починають активніше утворюватися такі сполуки. З віком їхня кількість зростає, і на стадії старіння їхня концентрація досягає піку.
Після 40 років в організмі знижується природний антиоксидантний захист, що призводить до збільшення вироблення жирних кислот шкірою. Додатково, гормональні зміни, характерні для зрілого віку, тільки посилюють цей процес. Цікаво, що цей запах не усувається звичайними гігієнічними процедурами, оскільки сполука не змивається водою.
Коли ця речовина накопичується на одязі та предметах побуту, вони також починають виділяти цей характерний запах.
Повністю позбутися його, найімовірніше, не вийде. Професійна хімчистка може допомогти позбутися запаху на домашньому текстилі та меблях, але щодо людського тіла все складніше. Здоровий спосіб життя, правильне харчування, фізична активність, відмова від шкідливих звичок і регулярна гігієна можуть відстрочити активний прояв запаху. Проте інтенсивність і наявність аромату залежать від індивідуальних особливостей.
Японські дослідники пропонують застосовувати засоби для шкіри на основі екстрактів хурми та зеленого чаю, які допомагають зменшити неприємний запах. Танніни, що містяться в хурмі, сприяють розщепленню органічних сполук, а антиоксиданти зеленого чаю допомагають заповнити їхній дефіцит у шкірі, чинячи дезодоруючу дію.
Вам може бути цікаво: