Ви дізнаєтеся:
З настанням теплої погоди багато хто частіше відкриває вікна, щоб впустити в дім свіже повітря. Однак разом із прохолодою у приміщення нерідко проникають і мурахи, які швидко знаходять шляхи до джерел їжі.
Позбутися непроханих гостей можна без агресивної побутової хімії. Фахівці рекомендують звернути увагу на звичайну корицю - популярну кухонну спецію, запаху якої мурахи намагаються уникати, пише Express.
Один із найпростіших способів - приготувати натуральний спрей. Для цього достатньо змішати мелену корицю з водою у пляшці з розпилювачем і обробити розчином місця, через які комахи найчастіше потрапляють у будинок: віконні рами, дверні прорізи, пороги та інші можливі входи.
Такий засіб не знищує мурах, а лише змушує їх обходити оброблені ділянки стороною. Справа в тому, що кориця містить природну речовину - циннамальдегід, аромат якого порушує хімічні сліди, за якими комахи орієнтуються й знаходять шлях до їжі. Втративши ці орієнтири, мурахи перестають відвідувати оброблені зони.
Крім меленої кориці, можна використовувати й палички. Їх радять розкладати в коморах, кухонних шафах, біля підвіконь, дверей та в інших місцях, де найчастіше з’являються комахи. Аналогічний ефект має й ефірна олія кориці, якою можна обробити потенційні шляхи проникнення шкідників.
Окрім відлякувальної дії, кориця має антибактеріальні та протигрибкові властивості, тому її нерідко додають у домашні засоби для прибирання. Спеція також допомагає зменшити неприємні запахи, залишаючи після прибирання легкий приємний аромат.
Боротьба лише з тими мурахами, яких видно в будинку, рідко дає довгостроковий ефект. Причина в тому, що більша частина колонії залишається в гнізді, а на місце знищених комах швидко приходять нові.
Щоб вплинути на всю колонію, багато хто використовує приманки, які робочі мурахи самостійно переносять до інших особин.
Для цього можна приготувати просту суміш із води, цукру та невеликої кількості бури. Готовим розчином змочують ватні диски або шматочки вати й розкладають їх у місцях, де комахи з’являються найчастіше.
Мурахи приваблюються солодкою приманкою, заносять її до гнізда та діляться з іншими членами колонії. Завдяки цьому засіб поступово поширюється всередині мурашника, що з часом сприяє зменшенню чисельності комах і допомагає обмежити їхнє подальше поширення.
У відео автор демонструє простий спосіб боротьби з мурахами за допомогою підручних інгредієнтів. Він детально пояснює, як самостійно приготувати приманку, які компоненти для цього знадобляться і де краще розмістити готову суміш для досягнення максимального ефекту.
Крім того, автор ділиться рецептом солодкої приманки, яка приваблює комах і допомагає зменшити їхню чисельність. За його словами, цей домашній метод не вимагає великих фінансових витрат, легко готується і може стати ефективною альтернативою магазинним засобам.
Раніше «Главред» писав про те, де в Україні ніколи не буває комарів. Здавалося б, не існує місць, де немає комарів у країні з помірним континентальним кліматом, проте Україна славиться кількома такими точками.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що комарі не витримують одного запаху. Комарі не переносять запахи герані, меліси, м’яти, розмарину та лаванди.
Більше новин:
Express.co.uk - це британський новинний вебсайт, пов’язаний із газетою Daily Express, яка є однією з найстаріших таблоїдних газет у Великій Британії. Сайт належить до медіакомпанії Reach PLC, яка також володіє іншими популярними виданнями, такими як Daily Mirror та Daily Star.