Багато любителів тварин, зокрема - котів, рано чи пізно помічають проблему з неприємним запахом після того, як пухнастий улюбленець сходив у туалет. І хоча зазвичай у котячий туалет насипають спеціальні добавки, іноді ця проблема стає неприємним сюрпризом.
Як відомо, особливого запаху котячій сечі надають спеціальні ферменти, які знаходяться в організмі тварини. Саме за допомогою їх кішки зазвичай мітять свою територію від непрошених гостей.
Читайте наш матеріал "Чим можна відлякати вуличних котів: як вирішити пахучу проблему".
Будь-який ветеринар скаже, що визначальним є раціон вашого домашнього улюбленця, адже деякі продукти здатні провокувати неприємний запах із лотка. Не варто забувати про те, що домашньому улюбленцю не варто давати шматки з вашого столу. При цьому не слід годувати кішку ковбасами, копченостями, смаженим і солоним. Також важливо дотримуватися збалансованого харчування домашнього вихованця.
Кішки (лат. Felis) - рід хижих ссавців із сімейства котячих. У застарілих класифікаціях до нього зараховували всіх представників малих кішок, проте в сучасній класифікації безпосередньо до кішок відносяться лише деякі малі види, які мешкають у Євразії та Африці, повідомляє "Вікіпедія".
Якщо ваш домашній улюбленець випадково або навмисне помітив якийсь куточок у приміщенні і запах став нестерпним, допоможе простий народний засіб. Для виведення запаху використовуйте найдоступніший засіб - сік лимона або лимонну кислоту. Відомо, що за допомогою свіжовичавленого соку лимона або розчину лимонної кислоти, нанесеного на пляму, можна позбутися неприємного запаху. Однак необхідно залишити засіб на деякий час на місці плями, при цьому заздалегідь протерти поверхню звичайним господарським милом.
Проблема може мати просте і логічне пояснення, для цього простежте зміни, які відбулися в раціоні або розпорядку дня вашого улюбленця. Нерідко проблема може бути пов'язана з порушенням харчування.
Відомо, що в разі переважання білка в раціоні хвостатого улюбленця, є ризик збою в білковому обміні. Це може спровокувати те, що в сечу виділяється багато продуктів розпаду та аміаку. Усе це в кінцевому підсумку призводить до того, що запах посилюється і стає інтенсивним.
Відомі відразу кілька простих, але ефективних засобів, які допоможуть позбутися неприємного запаху котячої сечі:
Більше новин: