Сіркова пробка у вусі виникає непомітно і зазвичай довго не дає про себе знати. Чищення вух може бути важливою частиною особистої гігієни, але важливо робити це обережно, щоб уникнути пошкоджень або інфекцій.
Лор Юлія Бойко зазначає, що вушна сірка (віск) утворюється в результаті природного процесу очищення вуха. Він допомагає зберігати вушний канал вологим, захищає від бактерій та інфекцій, а також запобігає подразненню шкіри.
Процес утворення вушної сірки відрізняється в кожної людини. Деякі люди можуть виробляти більше вушної сірки, ніж інші, і це може бути спричинене генетикою, рівнем активності залоз чи природними властивостями їх шкіри.
Нормальною вважається, коли вушна сірка виходить з вуха сама за допомогою природних рухів челюсті під час їжі та мовлення.
Це означає, що слуховий прохід самоочищається. Тому, за словами лікаря, немає необхідності використовувати ватні палички. Досить промити вуха під час купання і витерти їх рушником.
Дивіться відео про те, як правильно чистити вуха:
Лікар каже, що використання ватної палички спричиняє накопичення сірки у слуховому проході. При цьому утворюється сірчана пробка, що в кінцевому результаті призводить до закладання вуха. Юлія Бойко вказує, що в такому випадку необхідно звернутись до лікаря, щоб безпечно позбутись від сірчаної пробки.
Лікар вказує на те, що основне правило при чищенні вух дітям - робити все максимально делікатно і обережно. Вуха дітей ще не до кінця розвинені, оскільки слуховий прохід дуже вузький, а хрящова оболонка крихка.
Також лікар акцентує увагу на тому, що оргіназм людини має здатність до самоочищення, тому максимум, що батьки можуть зробити, щоб почистити вуха немовляті - це протерти раковину та складки за нею.
Лор Віталіна Безпрозвана в своєму Instagram перерахувала 5 речей, які ніколи не варто робити:
Експерти зазначили, що все це може тільки зашкодити здоров'ю та принести незручності та негативні наслідки.
Вам також може бути цікаво: