Російські полонені в Україні: як і де живуть окупанти

Де знаходиться табір для військовополонених в Україні / Колаж: Главред, фото: Міністерство юстиції України

Коли буде обмін полоненими у 2024 році наступного разу невідомо, однак Україна працює над поверненням своїх Героїв.

Україна, з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії намагається повернути з російських в'язниць своїх військовополонених. Це основна причина, навіщо беруть у полон на війні окупантів українські військовослужбовці.

Якщо ви стежите за питанням військовополонених та обмінів в Україні, вас може зацікавити: скільки українців загинуло в російському полоні: у Міноборони озвучили цифри.

Точної офіційної відповіді на питання, скільки росіян у полоні в Україні не розголошують через військову таємницю. Однак періодично з'являються дані, що свідчать про захоплення сотень російських солдатів. Цифри змінюються залежно від перебігу бойових дій та обмінів полоненими.

У взятті у полон часто зацікавлені самі окупанти, які не хочуть воювати на боці кремлівського диктатора Володимира Путіна. Якщо це у них виходить, їхнім рідним залишається шукати, де дізнатися про список полонених російських солдатів. Хоча офіційного списку, який би публічно розповсюджувався, немає, близькі та родичі полонених можуть звертатися до Міжнародного комітету Червоного Хреста для отримання цієї інформації.

Після потрапляння у полон окупантів в Україні, зазвичай, не тримають у в'язницях. Для цього є спеціальні установи. Де знаходиться табір для військовополонених в Україні офіційно не повідомляють, однак він розташований в безпечних регіонах, далеко від лінії фронту і українська влада неодноразово заявляла про забезпечення прав військовополонених відповідно до міжнародних стандартів.

Фотографії російських полонених, час від часу з'являються в медіа. На них помітно, що окупанти проживають у хороших умовах з повноцінним харчуванням, можливістю зв'язуватись з рідними та навіть працювати. Фото умов утримання полонених РФ публікувало і Міністерство юстицій України.

Умови утримання російських військовополонених Міністерство юстицій України
Умови утримання російських військовополонених Міністерство юстицій України
Умови утримання російських військовополонених Міністерство юстицій України
Умови утримання російських військовополонених Міністерство юстицій України

Щодо обмінів полоненими між Україною та Росією, то вони продовжуються вже третій рік. Коли буде обмін полоненими у 2024 році наступного разу наразі невідомо, адже дати та умови обміну зазвичай залишаються конфіденційними до моменту їх проведення.

Що таке Міністерство юстиції України?

Міністерство юстиції України — центральний орган виконавчої влади України, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Мін'юст є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної правової політики, пише Вікіпедія.

Читайте також:

Новини заразКонтакти