Тварини мають здатність відчувати зміни погоди задовго до того, як їх відчують люди. Ця здатність допомагає їм вижити, уникаючи несприятливих умов, таких як дощ, сніг, град, гроза або спека.
Існує багато поведінкових ознак, які можуть свідчити про зміну погоди. Наприклад, тварини можуть:
Кішки мають надзвичайно чутливий слух, який дозволяє їм чути низькочастотні звуки, які не чує людина. Ці звуки часто пов'язані з зміною погоди, наприклад, з грозою. Кішки також можуть відчувати зміни в атмосферному тиску, які часто передують зміні погоди. Їхня поведінка може підказати зміну погоди:
Хоча власники собак не завжди звертають увагу на зміну поведнки улюбленця, вони також можуть бути чутливими до природних змін.
Птахи володіють неймовірними здібностями сприйняття природних явищ. Зміни в їхньому польоті, співі чи навіть зміна місць гніздування можуть прогнозувати певну погоду
Якщо ластівка летить високо, це може означати гарну та ясну погоду. Низький політ може свідчити про наближення дощу.
Горобці також є хорошими сейсмологами. Перед ясною та теплою погодою горобці стають веселими та рухливими. Якщо горобці сходяться у зграї на землі та стають млявими, це може бути ознакою негоди чи дощу.
Літнє купання горобців в пилюці чи піску може попереджати про дощ. А якщо горобці стають активними та цвірінчать під час тривалого дощу, це може сигналізувати про настання ясної погоди.
Здатність передбачати погоду мають багато видів тварин, у тому числі:
Кульбаби є природними "синоптиками" і можуть допомогти визначити погоду за декілька годин наперед. Якщо кульбаби починають закриватися, це може бути попередженням про наближення дощу, приблизно через 8 годин.
Однак, якщо небо вкрите хмарами, але суцвіття кульбаби залишаються напіввідкритими, це може вказувати на стабільну, бездощову погоду.
Також квіти водяних лілій можуть слугувати індикатором погоди. Якщо квіти розкриваються над водою із самого ранку, це свідчить про ясну та сонячну погоду. Натомість, коли пелюстки ледве видно над поверхнею води до 9 години ранку, це може означати дощ після обіду. Напівзакриті квітки під водою передвіщають швидку негоду.
Ялина та ялівець також можуть спрогнозувати зміни в погоди. Перед дощем вони опускають гілки ближче до землі. А перед ясною погодою гілки цих хвойних дерев можуть підніматися.
Читайте також: