Поливаємо картоплю в спеку: як не пересушити рослини і не зіпсувати весь урожай

Полив картоплі по борознах ефективний, але не завжди / Колаж Главреда. Фото: скріншоти

Стежите за ростом рослин? Щоб зібрати хороший урожай, необхідно дотримуватися балансу. Читайте, коли вже не треба поливати картоплю.

Без поливу ваша картопля довго не проживе. Вода забезпечує рослині його ріст, а в недалекому майбутньому - розвиток бульб. Завдяки їй поживні речовини вбираються корінням цієї агрокультури. Але у садівників немає єдиної відповіді, коли і скільки разів поливати картоплю. Справді, багато що залежить від кліматичних умов вашого регіону і погоди. Нижче розповідаємо, коли картопля потребує поливу.

Нестача води може викликати стрес у ваших рослин і, відповідно, уповільнити їхній ріст і навіть спричинити падіння імунітету, тобто зробити їх вразливими до інфекцій. Тому дуже важливо дотримуватися режиму регулярного поливу.

Як правильно поливати картоплю в спеку - поради дачників

Особливо приділяти увагу вашим рослинам необхідно у спеку. Це унеможливить посуху грунту і поліпшить "кровосток" картоплі - всмоктування поживних речовин.

Є кілька способів, як поливати картоплю у спеку правильно:

А ось полив картоплі дощуванням, мабуть, є найбільш нестабільним способом. Він не забезпечить вашій рослині належного зростання, бо часто опадів буває недостатньо.

Підтримуйте баланс вологості ґрунту, уникаючи як пересушування, так і зайвої вологості.

Багато хто цікавиться, як поливати картоплю після посадки / скріншот YouTube

Коли вже не треба поливати картоплю - календар садівника

Поливати рослини, як правило, перестають безпосередньо перед їхнім збором, щоб уникнути зайвої вологи. Те ж стосується питання, чи потрібно поливати картоплю у серпні. Якщо ваша картопля до цього періоду вже дозріла, то не варто. Однак коли картопля потребує поливу, то це у разі посухи.

Наступні вказівки, коли краще зупинити полив картоплі:

Важливо стежити за станом ґрунту та рослин, щоб визначити, коли і скільки поливати конкретно у вашому випадку. Палець-проба - це хороший спосіб оцінити вологість ґрунту: засуньте палець на глибину близько 5 см. Якщо ґрунт відчувається сухим, то вже час поливати.

Також пам'ятайте, що занадто багато вологи може призвести до хвороб і гниття коренів, тому важливо підтримувати рівновагу.

Вас можуть також зацікавити новини:

Новини заразКонтакти