Чому не можна мити курку перед приготуванням: дослідження здивувало результатом

Чи потрібно мити курку перед приготуванням / Колаж: Главред, Фото: ua.depositphotos.com

Сира курка може містити бактерії Campylobacter і Salmonella - основні причини харчових отруєнь.

Головне:

Упаковане м'ясо, особливо куряче, часто має неапетитний вигляд - з вологим нальотом і слідами транспортування від ферми до магазину. Виникає спокуса промити його перед приготуванням.

Але чи варто це робити? З точки зору науки - ні. Це може тільки нашкодити, йдеться в матеріалі IFL Science.

Чому це небезпечно

Сира курка може містити бактерії Campylobacter і Salmonella - основні причини харчових отруєнь. Хоча самі птахи не хворіють, бактерії знаходяться в їхньому кишківнику і можуть потрапити на м'ясо під час забою.

Мити курку не потрібно і навіть шкідливо, підкреслюють у Центрах з контролю і профілактики захворювань (CDC). Усе, що потрібно - правильно термічно обробити м'ясо. Висока температура вб'є бактерії, які можуть бути на поверхні.

Але якщо ви все ж миєте курку, ви ризикуєте розбризкати мікроби по кухні: на раковину, посуд, руки та інші поверхні. Це збільшує ризик перехресного забруднення.

Ця звичка виявилася настільки поширеною і небезпечною, що дослідники вирішили перевірити її наслідки в лабораторних умовах.

/ Главред

Що показало дослідження

Вчені з Університету Північної Кароліни запропонували учасникам приготувати страву з курки, зараженої безпечним штамом E. coli. Після готування вони вивчили, наскільки сильно забруднилася кухня. Виявилося, що основне джерело поширення бактерій - не сама курка, а брудні руки. Навіть ті, хто мив руки, нерідко все одно забруднювали поверхні.

35% учасників все ж промили курку. Серед причин - бажання прибрати кров і слиз (30%) або слідування сімейним традиціям (19%).

Висновок простий

Якщо хочете уникнути проблем зі здоров'ям - не мийте курку. Просто ретельно готуйте її. Це безпечніше, швидше і чистіше.

Дивіться відео - чому курятина може стати причиною загибелі мільйонів людей:

Через дорогу телятину та свинину - українці переходять на курятину. За рік середньостатистичний українець з'їдає приблизно 25 кілограмів цього продукту. Однак м'ясо курки може бути небезпечним, повідомляє 1+1.

І все через антибіотики, якими годують курчат-бройлерів. Від постійного вживання такого м'яса страждає людський організм. Британські журналісти підрахували: вже через тридцять років через цю проблему щорічно гинутиме 10 мільйонів людей у світі.

Раніше повідомлялося, що купити м'ясо в магазині на перший погляд досить легко, адже несвіжість продукту можна відчути за запахом. Однак насправді це лише одна ознака, за якою можна відрізнити якісне м'ясо.

Нагадаємо, Главред раніше писав про те, чому ковбасу нарізають навскоси. Нарізування ковбаси навскоси - це не просто елемент традиції, а зручний і продуманий підхід.

Більше новин:

Про джерело: IFLScience

IFLScience - популярне онлайн-видання, засноване 2012 року Еліз Ендрю як сторінка у Facebook, яка згодом виросла у великий науково-популярний сайт.

Сьогодні управляється LabX Media Group, що базується в Канаді та Великій Британії. Охоплює приблизно 10 млн відвідувачів сайту і 60 млн підписників у соцмережах.

Новини заразКонтакти