Чому не можна казати "давайте підемо": як правильно вживати цей вислів

Чому не можна казати "давайте підемо"/ колаж: Главред, фото: unsplash.com, скрін з відео

Нерідко багато хто припускається серйозної помилки, вживаючи слово "давайте".

Ви дізнаєтеся:

Нерідко можна почути, як українці у мовленні, закликаючи когось до якоїсь дії, вживають слово "давайте". Наприклад: "давайте підемо у парк", "давайте поговоримо про це", "давайте вип’ємо кави" тощо.

Але насправді так казати не варто. Слово "давайте" в усіх цих словосполученнях зайве, тому варто уникати такого неправильно використання цього слова. Про це розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".

Вона зазначила, що в тих випадках, коли ми спонукаємо когось до дії, потрібно вживати дієслово у такій формі, яка показує заклик до дії. А слова "давайте" при цьому варто уникати.

"Якщо ми просимо, наказуємо, спонукаємо до дії, то слово "давайте" слід прибрати, бо воно тут не вживається. Не "давайте підемо", а "ходімо". Також не "пішли", а "ходімо". Не "давайте зробимо", а "зробімо". Не "давайте співати", а "співаймо" або "заспіваймо".

Дивіться відео про те, чому не можна казати "давайте підемо":

Раніше Главред розповідав, як сказати "на цыпочках" українською – вчителька дала відповідь. Не усім відомо, як саме правильно перекласти таке словосполучення.

Також раніше ми розповідали, як сказати українською "располагать к себе" – є кілька варіантів. Не усі знають, як правильно перекласти українською цей поширений вислів.

Вас також може зацікавити:

Хто така Світлана Чернишова?

Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.

Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

Новини заразКонтакти