Чому не можна казати "благочинний фонд": яку серйозну помилку робить багато людей

Чому не можна казати "благочинний фонд"/ колаж: Главред, фото: depositphotos.com/ua, скрін

У такому словосполученні потрібно уникати однієї серйозної помилки.

Ви дізнаєтеся:

Коли ми говоримо про якусь структуру, яка займається благодійною діяльністю, то не можна називати її "благочинний фонд" чи "благочинна організація", адже це є серйозною помилкою.

Насправді слово "благочинний" вживається в зовсім іншому випадку, і його значення не підходить для вживання у зазначених вище фразах. Про це розповіла ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.

"Чи доводилося вам чути про благочинний фонд чи організацію? Якщо доводилося, то це дуже прикро, бо фонд не може бути благочинним", – зазначила вона.

Багній пояснила, що багато хто вживає слово "благочинний" неправильно, адже "благочинний" – це служитель культу, що керує церквами кількох парафій.

"Тому фонд, організація не можуть бути благочинними, а можуть бути благодійними, добродійними чи доброчинними. Не плутайте", – наголосила вона.

Дивіться відео про те, чому не можна казати "благочинний фонд":

@sametak1064 Благодійний чи благочинний фонд? Один із варіантів неправильний, але який? ##правильноукраїнською##мова##укаїнськийтікток##українськамова##нмт♬ original sound - Правильно українською

Раніше Главред розповів, чому "грудень" має таку назву – правильну відповідь знають не усі. Ольга Багній зазначила, що перший місяць зими не завжди називався груднем – упродовж багатьох віків його називали по-іншому.

Також Ольга Багній розповіла, що означає "ходити іменинником". Досить часто стан людини, який можна описати таким фразеологізмом, ми називаємо іншими словами. Але не зайвим буде знати ще й такий милозвучний вислів.

Вас також може зацікавити:

Хто така Ольга Багній?

Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.

Новини заразКонтакти