Більшість людей, ймовірно, чули фразеологізм "берегти, як зіницю ока". переважно усі до нього настільки звикли, що уже не виникає сумнівів у його правильності.
Радимо також прочитати матеріал: Число 71 серед 77 побачать тільки найуважніші: складна загадка з "родзинкою"
Але насправді вживати словосполучення "зіниця ока" в українській мові неправильно – у ньому є одна помилка. Про це розповіла автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
Насправді можна казати просто "зіниця", адже зіниця буває лише в ока.
"Берегти, як зіницю ока – ви точно чули цей вислів. І нікого не дивує зіниця ока. Але зіниця буває тільки в ока. Тому немає потреби уточнювати, що це зіниця ока. Можна просто – зіниця", – зазначила Багній.
Дивіться відео з поясненням, чому казати "зіниця ока" неправильно:
@sametak1064 Зіниця ока… Вас нічого не дивує? #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийтікток♬ оригінальний звук - Правильно українською
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, як правильно – "згУщене" чи "згущЕне молоко". Така помилка зустрічається досить часто. Лише один із цих варіантів є правильним.
Також раніше Ольга Багній розповіла, чому казати "велике дякую" неправильно. Слово "дякую" не можна поєднувати з прикметниками, але слово "спасибі" – можна, тому фраза "велике спасибі" є правильною.
Вас також може зацікавити: