Коли хтось хоче сказати, що йому до чогось байдуже, то часто може використовувати вислів "все рівно". Але чи правильно так казати? Насправді такої конструкції варто уникати, а замість неї потрібно використовувати інші слова у таких випадках.
Радимо також прочитати матеріал: Загадка для тих, у кого "орлиний зір": треба знайти голку в копиці сіна за 8 секунд
Автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній розповіла, чому не можна казати "все рівно".
"Хороший невдаха – все рівно невдаха, казав доктор Хаус. Хоча ні – не "все рівно". "Все рівно – це калька з російської, якщо йдеться про використання цієї конструкції у значенні "однаково" і "байдуже", – пояснила Багній.
Вона зазначила, що в українській мові потрібно казати "все одно", "байдуже", "однаково", "однаковісінько", "так чи так".
Дивіться відео з поясненням, чому не можна казати "все рівно":
@sametak1064 Все рівно чи все одно? Як правильно? #правильноукраїнською#мова#українськамова♬ оригінальний звук - Правильно українською
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, що таке "горобина ніч". Не усім відомо, що насправді означає цей фразеологізм.
Також раніше Ольга Багній розповіла, що означає "як бобер у салі". Такий вислів можна почути нерідко, але не усі знають, що він насправді означає.
Вас також може зацікавити: