Видалення зубів мудрості - процедура не з приємних, однак необхідна для більшості людей. Стоматологи радять видаляти зуби мудрості, бо вони зазвичай не беруть участі у жуванні, тиснуть на сусідні зуби, травмують ясна та не поміщаються у щелепі.
Однак, якщо у людини більш широка щелепа, посмішка залишається рівною і зуби мудрості не викликають дискомфорту, а панорамна діагностика показала, що небезпеки для інших зубів немає - видалення не потрібне. Про це розповів лікар-стоматолог Ярослав Заблоцький в програмі "Сніданок з 1+1".
Стоматолог розповів, що найпершим сигналом про необхідність видалити зуб є дискомфорт та біль. Часто зуби мудрості через нестачу місця починають рости і збільшуватися під кутом, що створює тиск на сусідні зуби. Потім на них можуть утворюватися дірки. Тож у такому випадку видалення зуба мудрості відкладати не варто.
У процесі видалення зубів мудрості зазвичай немає небезпеки для більшості людей. Однак бувають випадки, коли ця процедура заборонена. Небезпечною така операція буде для тих, хто переніс інфаркт протягом року, проходить хіміотерапію, рентгено- або радіотерапію.
Якщо йде мова про профілактичне видалення зубів мудрості, то краще запланувати операцію у підлітковому віці. Рекомендовано, щоб це було в діапазоні від 15 до 17 років. Але якщо у вас виникають скарги, то видалення проводять у будь-якому віці.
Заблоцький вважає, що простіше пацієнти переносять процедуру видалення зубів ще до того, як відчують перший дискомфорт. Тобто, коли операцію проводять з профілактичною метою. Стоматолог каже, що комфортніше видаляти зуби під медичним сном, бо тоді можна позбавитись одразу 4-ох зубів за один раз.
Ярослав Заблоцький - практикуючий лікар-стоматолог зі стажем, доктор медичних наук і професор Львівського медичного університету. З 2010 року президент Асоціації імплантологів України та почесний президент Асоціації приватних стоматологів, ініціатор і керівник проекту «Якість життя для наших батьків». Керівник міжнародної стоматологічної мережі «Клініка Заблоцького» у Львові та Центру Стоматологічної Імплантації у Києві), пише Вікіпедія.
Інші новини про зуби: