Чи можна заморожувати виноград: порада для господинь, щоб зберегти ягоди до зими

Чи можна заморожувати виноград / колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com

Виноград багатий вітамінами, амінокислотами, мікроелементами, клітковиною, а тому багато хто хоче смакувати ним і взимку.

Свіжі фрукти в зимову пору – справжній делікатес. Для різноманітності домашнього столу господині з задоволенням заморожують різні ягоди та фрукти. Але чи можна заморожувати виноград в домашніх умовах – Главред розповідає.

Вам також може бути цікаво: Як краще заморожувати вишню з кісточками чи без: варто бути обережним.

Чи можна зберігати в морозилці виноград

Виноград, як і інші фрукти, можна заморожувати. Від впливу холоду ягоди нічого не втрачають. Вони залишаються гарними, смачними і корисними. Запас вітаміну C і водорозчинних вітамінів в мерзлих плодах значний. Крім того, перевагою домашньої заморозки також є той факт, що в ягодах міститься набагато більше вітамінів, ніж в тепличному товарі з супермаркету.

Як правильно заморозити виноград

Для того, що виноградом можна було смакувати і взимку, є кілька варіантів його заморозки:

Як розморозити виноград

Щоб ягоди відтавали поступово і зберігали корисні речовини, їх переміщують на полицю холодильника і тримають там 10 – 18 годин.

Швидко розморозити плоди можна, вийнявши їх з пакету і заливши водою кімнатної температури. Так виноград відтане за годину, але вживати його потрібно відразу.

Важливо: в мікрохвильовій печі виноград розморожувати не можна, оскільки він втрачає сік і корисні компоненти.

Як довго зберігаються овочі і фрукти в холодильнику / Інфографіка: Главред

Дивіться відео, як краще зберегти виноград на зиму:

Чим корисний виноград?

Плоди винограду, а також продукти його переробки мають цінні лікувальні, смакові і харчові якості. Столовий виноград та соки з нього використовуються при лікуванні шлункових, ниркових, серцево-судинних, легеневих та інших захворювань. Наявність у раціоні харчування свіжих плодів винограду і продуктів їхньої переробки сприяють виведенню з організму людини солей і важких металів. Калорійність 1 кг винограду становить 750—800 ккал, що забезпечує 25-30 % добової потреби людини в енергії, повідомляє Вікіпедія.

Читайте також:

Новини заразКонтакти