Чи доводилося вам колись чути від когось зі свого оточення слово "круглодобово". Хоча його значення інтуїтивно можуть зрозуміти практично всі, насправді вживати його в українській мові неправильно, адже це калька з російської.
Радимо також прочитати матеріал: Що таке "сластьон": мало хто знає справжнє значення слова
Замість цього слова потрібно використовувати зовсім інше, яке є правильним для нашої мови. Про це розповіла автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Віддалена робота – це не лише приємно, а й круглодобово. Хоча ні, не так. Ні, звісно, приємно, проте не круглодобово. Круглодобово – це калька з російської, в українській мові ми кажемо цілодобово", – наголосила вона.
Також Багній зазначила, що у слові "цілодобово" наголос падає на четвертий склад – "цілодобОво". А от у словах "цілодобовИй" і "цілодобовА" наголос падає на останній склад – "цідобовИй відеонагляд" чи "цілодобовА каса".
Дивіться відео з поясненням, чи можна казати "круглодобово":
@sametak1064 Круглодобова робота – чи правильно це? #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийконтент#освіта#study#наголоси♬ оригінальний звук - Правильно українською
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, чому не можна казати "копчик". Такого слова насправді немає в українській мові. Є інше слово, яке потрібно використовувати для позначення кістки, що розташована у нижній частині хребта.
Також раніше Ольга Багній також розповіла, що означає слово "підщурити". Не усім відомо, яке насправді значення у цього слова, адже у наш час воно вже використовується досить рідко.
Вас також може зацікавити: