Ви дізнаєтеся:
У селах і на дачах часто використовують печі та каміни, тож без дров обійтися важко. Але щоб правильно експлуатувати дерев’яну піч, важливо знати, які дрова найкраще підходять для опалення.
Як зазначає Главред із посиланням на Gardens Illustrated, не вся деревина є придатною для печі чи каміна. Ось кілька порад, які допоможуть зробити правильний вибір.
Окрім цього, експерти також розповідали, як правильно зберігати і складати дрова. Насамперед варто пам'ятати, що дрова мають зберігатися мінімум 6 місяців, щоб втратити якомога більше вологи.
Це ідеальний варіант для опалення. Ясен забезпечує стійке полум’я та гарний жар, що робить його одним із найкращих видів деревини для печей і камінів.
Дуб має щільну структуру, тому горить повільно й дає тривале тепло. Але його потрібно добре висушити, адже після зрізу деревина повинна пролежати не менше ніж два роки. Для кращого результату дуб варто комбінувати з легшими колодами, які швидше згорають.
Ця деревина підходить для каміна й печі однаково добре. Береза швидко горить, але виділяє багато тепла. Найефективніше використовувати її разом із дубом або в’язом для тривалішого горіння.
Через високий вміст вологи бук потрібно ретельно сушити. Найкраще, якщо деревина пролежить три роки перед використанням. Тоді вона стане чудовим вибором для опалення, адже дає гарний жар.
Фруктова деревина, як-от вишня, повільно горить, але забезпечує чудову тепловіддачу. До того ж вона виділяє приємний аромат під час горіння. Кору вишні можна використовувати як природний засіб для розпалювання.
Вибір правильних дров не лише забезпечить тепло у вашому домі, а й зробить використання печі чи каміна більш ефективним і комфортним.
Читайте також:
У жовтні в Україні стартує опалювальний сезон. На початку тепло почнуть давати в будинки житлового фонду, а потім уже на комунальні підприємства. У нашій країні на соціальних об'єктах увімкнуть батареї, коли температура всередині будівлі не піднімається вище +16 градусів.