Який вигляд має пояс вірності: вся правда про легендарний середньовічний гаджет

Який вигляд має
пояс вірності та чи існував такий пристрій у реальності? / колаж Главред, Medieval Torture Museum / Аnciont-origins.net

"Труси вірності Середньовіччя" - Главред вирішив розібратися чи не з найвідомішим міфом середньовіччя.

Який вигляд має пояс вірності

Поширене уявлення - мовляв, у Середньовіччі лицарі, вирушаючи в хрестові походи, замикали своїх дружин у пояси вірності, щоб прибрати можливість подружньої зради.

Але немає достовірних історичних свідчень масового використання поясів вірності в Середньовіччі. Археологічні знахідки не підтверджують їхню поширеність. Перші згадки про них у літературі датуються XII століттям, але мають радше сатиричний і повчальний характер.

Вас також може зацікавити матеріал: "Чому не можна залишати одяг у барабані після прання".

Крім того, носіння пояса вірності на тривалий термін (понад кілька днів) було б неможливим через:

Крім того, зображення в джерелах, які часто інтерпретуються як пояси вірності, можуть мати інше значення:

Сучасне використання. Пояси вірності іноді використовуються в сучасних експериментально-тілесних практиках, але їхнє застосування потребує обережності та згоди всіх учасників.

Тобто наразі історики сходяться на тому, що уявлення про повсюдне використання поясів вірності в Середньовіччі є скоріше міфом, що ґрунтується на літературних вигадках і невірній інтерпретації зображень.

Труси вірності / кадр із фільму "Робін Гуд: чоловіки в трико"

Як виглядає пояс вірності

Пояси вірності - це пристрої, які нібито використовували для запобігання подружній зраді. Однак немає жодних достовірних історичних свідчень їхнього використання в Середньовіччі.

Існує кілька різних типів поясів вірності:

Пояси вірності часто використовуються в художній літературі та фільмах, але немає жодних доказів того, що вони коли-небудь були широко поширені в реальному житті. Не існує жодних достовірних історичних записів про їхнє використання, і немає жодних археологічних свідчень їхнього існування.

Ідея пояса вірності, ймовірно, ґрунтується на кількох факторах:

Пояси вірності, каже нинішні фахівці, це скоріше символ тілесного контролю та пригноблення. І втілюють середньовічну ідею про те, що тіло жінки належить її чоловікові і що вона не має права розпоряджатися ним на власний розсуд.

Вас можуть зацікавити такі матеріали:

Новини заразКонтакти