Нерідко у розмові з іншими людьми можна почути такі два слова, як купувати і купляти. Наприклад, можна почути: "Я завтра піду купувати ту сукню", "Я бачила, як ти купляла той торт" тощо. Але дехто вважає, що слово "купляти" неправильне, і що його потрібно уникати в українській мові.
Радимо також прочитати матеріал: Як правильно – "зал" чи "зала": відповідь здивує
Авторка і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній пояснила, чи справді можна вживати лише одне з цих слів.
"Бачили очі, що купували. Ви точно не раз чули цей вислів. І не раз точно щось купували. Або купляли. Можна чути і такі, і такі варіанти. І, до речі, дехто вважає, що "купляти" – це неправильно", – сказала вона.
Багній наголосила, що насправді правильно вживати обидва ці слова.
"Насправді і слово "купувати", і слово "купляти" є в українській мові. Тому не варто соромитися слова "купляти" – так теж правильно", – зазначила вона.
Дивіться відео, яЯк правильно казати – "купувати" чи "купляти":
@sametak1064 Купувати чи купляти – як правильно? Дехто здивується, але… #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийтікток#нмт♬ оригінальний звук - Правильно українською
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, як правильно – "одИнадцять" чи "одинАдцять". Часто у наголошуванні числівників від 11 до 19 зустрічається одна і та ж сама помилка.
Також раніше Ольга Багній розповіла, що означає "топтати ряст". Таке словосполучення у наш час вживається не так часто, тому і його значення для багатьох залишається невідомим.
Вас також може зацікавити: