Як правильно казати – покращити чи поліпшити: якої помилки не варто припускатися

Як правильно казати – покращити чи поліпшити/ колаж: Главред, фото: unsplash.com, скрін

Нерідко під час використання цих двох слів може виникати плутаниця.

Коли ми вживаємо слова "поліпшити" і "покращити", то часто можемо навіть не задумуватися, чи є між ними різниця.

Радимо також прочитати матеріал: Що означає "ходити іменинником": мало хто знає правильну відповідь

Ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній пояснила, у яких випадках використовуються ці слова і чи можна їх використовувати, як синоніми.

"Як покращити настрій взимку? Чи як поліпшити настрій взимку? Деякі мовознавці вважають, що слово "покращувати" варто вживати, тільки коли ми говоримо про зовнішність. Тобто, можна покращити зачіску чи можна покращити макіяж. А слово "поліпшити" можна вживати тільки коли говоримо про якісь властивості чи якості. Тобто поліпшити побутові умови, наприклад", – зазначила Багній.

Проте вона наголосила: у словнику чітко вказано, що слова покращувати і поліпшувати – це синоніми. Тому настрій можна і покращувати, і поліпшувати.

Дивіться відео про те, як правильно казати – покращити чи поліпшити:

Раніше Главред розповів, чому "грудень" має таку назву – правильну відповідь знають не усі. Ольга Багній зазначила, що перший місяць зими не завжди називався груднем – упродовж багатьох віків його називали по-іншому.

Також Ольга Багній розповіла, що означає "ходити іменинником". Досить часто стан людини, який можна описати таким фразеологізмом, ми називаємо іншими словами. Але не зайвим буде знати ще й такий милозвучний вислів.

Вас також може зацікавити:

Хто така Ольга Багній?

Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.

Новини заразКонтакти