Ви дізнаєтесь:
Крупи є одними з найулюбленіших гарнірів, а також інгредієнтів для різних страв. З них найпопулярнішими залишаються гречка та рис, які не тільки корисні, а й швидкі в приготуванні.
Як зазначає директор науково-дослідного Інституту круп'яних культур Віталій Бурдига, негативно впливають на зберігання гречки часті коливання вологості насіння, зумовлені змінами вологості повітря. Науковець каже, що обов'язковим правилом, яке впливає на тривале зберігання, є дотримання оптимальної вологості.
Тому критично важливо дотримуватися правильного температурного режиму під час тривалого зберігання гречки. Це дасть змогу тривалий час зберігати продукт придатним до вживання. Фахівці зазначають, що, якщо гречка зберігається в мішках, тоді необхідно формувати спеціальні піддони не нижче 10 см від підлоги.
При цьому сховище необхідно періодично провітрювати, використовуючи активне вентилювання. Слід пам'ятати, що відносна вологість повітря має бути не вищою за 60-70%, а температура нижчою, ніж температура приміщення, інакше можлива конденсація вологи на насінні. Зберігання в сухому холодному стані - оптимальне для всіх культур, при цьому переохолодження (нижче мінус 10-15 °C) неприпустиме.
У разі тривалого зберігання круп допускається використання холодильника з умовою того, що гречку або рис слід упакувати дуже ретельно, для недопущення проникнення сторонніх запахів.
Зберігання круп у холодильнику або морозильній камері обумовлюється тим, що жири в складі необробленого рису досить швидко окислюються за кімнатної температури. Це може негативно вплинути на появу згірклого запаху і смак.
Для того, щоб крупи збереглися в придатній якості, необхідно дотримуватися простих правил. Для зберігання використовуйте прохолодне і сухе місце. Не допускайте потрапляння на продукт прямих сонячних променів. Це допоможе убезпечити гречку і рис від окислення та збереже смак і аромат крупи.
Гречка - цінне джерело білка. У ній міститься 18 незамінних амінокислот, а білок близький за складом до збалансованих білків курячих яєць і сухого молока.
Гречка містить три з восьми необхідних організму амінокислот (треонін, лізин, триптофан), завдяки чому є незамінним продуктом для людей, які не їдять м'ясо. Крім того, гречка засвоюється набагато краще за м'ясні продукти.
Гречка виводить з організму шкідливий холестерин і токсини. Її варто вживати літнім людям і тим, хто страждає на анемію.
Вживання гречаної каші покращує психоемоційний стан і роботу головного мозку.
Гречка рятує від безсоння. Якщо ви погано спите - наповніть гречаним лушпинням подушку.
В Індії та Китаї вважається, що за допомогою гречки можна впливати на біологічні точки в організмі, тож для профілактики різних захворювань радять ходити по килимку, на якому розсипана гречка.
Гречка є частиною національної кухні Японії. Там із гречки виробляють гречану локшину "соба", яка користується популярністю.
Якщо ви придбали крупу в поліетиленових пакетах, краще пересипати її в спеціальні контейнери для тривалого зберігання. Також краще не допускати зберігання крупи в перфорованих пакетах, адже це може негативно вплинути на стан і смакові якості крупи.
Найкраще місце для зберігання крупи:
Більше новин: