Денний сон у всіх пов'язаний з різними асоціаціями. Комусь він дає енергію на продовження дня, а комусь навпаки псує самопочуття і залишок дня. Ми розповімо, чи можна лягати спати вдень і як цей сон впливає на організм.
Незважаючи на те, що багато хто відчуває себе пригнічено після нічного сну, ця звичка може допомогти організму і мозку, якщо спати правильно.
Денний сон здатний благотворно впливати на пам'ять, зменшує гормон стресу і оновлює сили. Крім іншого, денний сон здатний розслабити і "очистити" мозок, що дарує можливість з новими силами продовжити день і виконувати свої завдання. Однак для того, щоб отримати від денного сну правильний ефект, необхідно знати кілька правил.
Денний сон може піти на користь організму людини в тому випадку, якщо співпаде з циркадними ритмами. Найкращий час для сну вдень - це час після обіду, а саме - до 16 години дня. Вся справа в тому, що після цього часу людський організм починає виробляти гормон сну - мелатонін і сон в цей час тільки порушить режим і не дасть тілу сил.
Всупереч поширеній думці про те, що денний сон повинен тривати близько двох годин, це не зовсім так. Для оновлення роботи організму достатньо короткочасного денного сну протягом 20-30 хвилин.
Також вам може бути цікаво: