Запаморочлива оптична ілюзія: що приховує червона крапка

Ця оптична ілюзія приховує тварину / Колаж: Главред, фото: tiktok.com/@jayancl

Усе, що потрібно зробити, це сфокусуватися на центрі знімка на кілька секунд. Що ви побачите?

Оптичні ілюзії можуть творити дива із зором і сприйняттям того, що зображено на картинці. Також вони дають глибоке розуміння того, як наш мозок обробляє складну візуальну інформацію. А деякі - навіть можуть розкрити приховані риси характеру. Раніше Главред пропонував вам дізнатися те, що про що ви і не підозрювали. Читайте матеріал: Карколомна оптична ілюзія, яку можуть розгадати не всі: дізнайтеся свій характер.

Нове завдання не менш цікаве. Оптичну ілюзію опублікував у Tik Tok користувач із ніком @Jayancl.

Ваше завдання - спробувати виявити буйвола, дивлячись на червону крапку впродовж кількох секунд. Звучить легко, правда? Але насправді це не так.

Не всім вдається розгледіти "диво" на фотографії. Чи вийде це у вас?

Що довше ви фокусуватиметеся на центрі, то кращими будуть ваші результати.

За словами користувача TikTok, ви почнете бачити, як усе рухається, але лише якщо ви продовжуватимете фокусуватися на червоній крапці та не станете моргати, то помітите тварину.

Раніше Главред пропонував розгадати найкращу оптичну ілюзію 2024 року. Вона називається "Поворот на дорозі" та була розроблена дослідниками з Університету Райса в Техасі. Ця ілюзія змусить вас піддати сумніву все, що ви знаєте.

Що таке оптична ілюзія

Оптична (зорова) ілюзія - це помилка в зоровому сприйнятті, спричинена неточністю або неадекватністю процесів неусвідомлюваної корекції зорового образу, а також фізичними причинами ("сплюснений Місяць", "зламана ложка" в склянці з водою), пише Вікіпедія.

Причини оптичних ілюзій досліджують як під час розгляду фізіології зору, так і в рамках вивчення психології зорового сприйняття.

У художніх зображеннях навмисне спотворення перспективи викликає особливі ефекти, найкраще відомі за роботами Моріса Ешера.

Створення оптичних ілюзій часто було темою робіт Сальвадора Далі.

Деякі оптичні ілюзії вивчали в рамках гештальтпсихології.

Вам також може бути цікаво:

Новини заразКонтакти