Не завжди добрий ранок починається з кави - іноді усіма улюблений напій може викликати печію або навіть отруєння. Однак є низка ознак, які, найімовірніше, вас переконають утриматися від ранкової чашечки кави.
Йтиметься про прострочений напій. З'являється велика спокуса відкрити старий пакунок із зернами, якщо на кухні більше не залишилося свіжої кави. Однак якщо ви не бажаєте весь день провести у вбиральні - краще почекати з вживанням напою. Хоча б переконайтеся, що з самою кавою все в порядку - вона не смердить і не віддає дивною гіркотою.
Крім того, підказати, чи пити каву, вам допоможе зовнішній вигляд: якщо зерна буквально розсипаються у долонях, краще викинути всю пачку.
Відразу варто зауважити, що кава зберігається від 3 тижнів до 2 місяців після відкриття упаковки і до 18 місяців і 2 років - у закритій упаковці.
Точні терміни залежать як від виду кави, так і від самої упаковки.
Зіпсований кави не містить токсини, але смак її вас точно не порадує: він буде надзвичайно гірким або кислим. Іноді запах нагадує прокисле масло. Напій буде позбавлений смаку і вийде прісним.
Головна небезпека ховається у волозі. Коли зерна / кавова суміш піддаються довгий час волозі, є великий ризик появи у пачці цвілі. В такому випадку ви не тільки ризикуєте злягти у лікарню з харчовим отруєнням, а й дістати якусь інфекцію.
Використовуйте зерна кави в фарбі для брів, як ароматизатор для кімнат або добриво.
А щоб зберегти каву якомога довше, використовуйте герметичний непрозорий контейнер.
Вас також можуть зацікавити новини: