У Середньовіччі котиків часто вважали за загадкових істот через їхні очі, які сяяли вночі, наче алмази. Через це багато тисячоліть коти навіть потрапляли під інквізицію. Проте сучасне пояснення зловісного вигляду пухнастиків є досить простим.
Очі котів світяться у темряві завдяки особливостям їхнього зорового апарату та наявності спеціального шару в очному яблуці, який називається "тапетум". Ось кілька причин, які пояснюють цей ефект:
Біохімік Гліб Репіч в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів, що очі котів світяться завдяки гуаміну.
"Гуанін це дуже класна сполука, дуже розповсюджена в природі. А ось її молекула входить до молекули життя найголовнішої молекули, без якої б не існувало життя на нашій планеті. Це молекула ДНК (дезоксирибонуклеї́нова кислота́), яка кодує генетичну інформацію. І от саме з кристалів гуаніну складається дзеркало за сітківкою ока кота, яке відбиває світло.
Чому очі котів світяться - дивіться у відео:
Науковець також повідомив, як саме відбувається процес так званого "світіння" очей у котів.
"Світло проходить крізь сітківку, і сітківка реагує на це світло. Тобто йде сигнал до мозку кота і він щось бачить. Потім світло відбивається від цих кристалів гуаніну і повертається назад і ще раз проходить через ту саму сітківку. Завдяки цьому коти і можуть так добре бачити в темряві, а їхні очі світяться", - резюмує біохімік Гліб Репіч.
Отже, цей природний механізм є адаптацією, яка допомагає котам функціонувати в умовах обмеженого світла та низької освітленості.
Також вас може зацікавити: