До або після Водохреща: коли потрібно прибирати новорічну ялинку за церковними і народними звичаями

Коли можна прибирати ялинку / Колаж Главред, фото Instagram (ophelie _ _ home), freepik

Кажуть, якщо ви випадково розбили ялинкову прикрасу, тоді збувається бажання, обов'язково його загадайте.

Новорічні свята добігають кінця, ваш шлунок наповнений святковою їжею, ви спілкувалися, грали в сімейні ігри і дивилися безліч різдвяних фільмів — тому, природно, ви почнете думати про те, щоб прибрати ялинку. Але коли це зробити найкраще?

Коли треба прибирати ялинку - церковні звичаї

Згідно з християнськими вченнями, традиція наряджати ялинку на Новий рік має язичницьке коріння, і тому Церква зазвичай не радить дотримуватися цієї практики. Однак, якщо ви вже прикрасили ялинку, згідно з церковними традиціями, її можна прибрати в період між Старим Новим роком (14 січня) і Хрещенням (6 січня за новим календарем). Таким чином, у вас буде п'ять днів, щоб акуратно прибрати прикраси і підготуватися до наступних свят.

Коли треба прибирати ялинку - народні прикмети

За старовинним віруванням, ялинка повинна залишатися в будинку до святкування Старого Нового року. Це означає, що до 14 січня її не варто прибирати, адже існує повір'я, що раннє прибирання ялинки може призвести до втрати позитивної енергії в будинку.

Багато також дотримуються традиції демонтувати новорічну ялинку після святкування Водохреща, 19 січня за старим календарем. Цей день символізує кінець Святок - періоду зимових церковних урочистостей, які традиційно відзначають в Україні. Водохреща часто є останнім днем, коли прийнято запрошувати гостей на святкову вечерю, тому лишити ялинку до цієї дати - дозволяє гостям в останній раз насолодитися видом святкового дерева.

Якщо ви випадково розбили ялинкову прикрасу, відразу загадайте бажання. Важливо виносити дерево з дому тільки через головні вхідні двері, після чого його слід або увіткнути в сніг, або покласти на землю. Уникайте викидати ялинки через вікно або балкон, щоб не втратити домашнє щастя і благополуччя.

Під час винесення ялинки з дому корисно тричі подумки повторити: «Невдача йде, ялинка відпочиває, ми всі повертаємося додому». Цей негласний обряд допомагає вигнати неприємності з дому і привертає щастя і удачу в сім'ю.

На місці, де стояла новорічна ялинка, рекомендується посидіти близько 15 хвилин для залучення позитивної енергії, згідно з народною прикметою.

Якщо після свят і прибирання в будинку знайдеться ялинкова голка, це вважається знаком збереження позитивної енергії у вашому домі.

Як правильно прибрати ялинку

Винесення новорічної ялинки може бути більш зручним і менш безладним, якщо слідувати декільком лайфхакам:

Читайте також:

Новини заразКонтакти