В українських родинах віддавна відзначаються багато християнських свят. Особливо наповнений ними сам січень. Перед Різдвом, 6 січня, у колі рідних українці відзначають Святвечір. Цей день є кінцем Різдвяного посту, якого християни дотримуються протягом 40 днів.
Згідно історії, в дохристиянську епоху 6 січня язичники відзначали свято Сонця, після чого християни хотіли позбутися від цього свята і стали відзначати вечір перед Різдвом. У цей день Йосип і Марія втекли від царя Ірода, який наказав вбивати всіх немовлят в страху приходу Месії.
Для того, щоб прийдешній рік приніс у ваш дім добрі звістки й благополуччя, пропонуємо дізнатися, що потрібно зробити в Святвечір. У цей день прийнято збиратися в колі сім'ї і накривати стіл 12-ма пісними стравами. До того ж, у вечір перед різдвом зазвичай згадують померлих, а на столі залишають для них тарілку. Крім цього, 6 січня християни замінюють вино компотом і рівно опівночі моляться на службах в церквах. У цю ніч особливо добре просити у Бога прощення за всі скоєні гріхи.
Святий вечір ознаменований традицією спогадів про померлих рідних за сімейним столом, в різних регіонах України це роблять по-своєму: хтось згадує тих, кого немає перед вечерею, хтось - після.
Якщо хочете дізнатися, що треба робити ввечері 6 січня, необхідно знову згадати про традиції предків. Святвечір наповнений прикметами, які допомагали нашим попередникам впливати на своє майбутнє. У ніч із 6 на 7 січня потрібно стежити за природними явищами, адже погода вважається особливо пророчою саме в цей час. Вона може розповісти про майбутнє в роботі для тих, хто пов'язаний із роботами на землі.
Наприклад:
Серед найпоширеніших прикмет на Святвечір відомі такі:
На Святий вечір заведено готувати 12 пісних страв. Найчастіше в їх приготуванні використовують ті продукти, які були в раціоні під час посту, це - бобові, зернові, рибні продукти, горіхи і прянощі. Для того, щоб відзначити Святвечір правильно, необхідно приготувати:
Вам також може бути цікаво: