Старий Новий рік: історія свята і давні прикмети, про які варто знати

Старий Новий рік: історія свята і прикмети / pixabay

13 січня в Україні відзначають Старий Новий рік. День, коли новий рік входить в свої повні права.

Серед усіх зимових християнських свят також є й інші, наприклад – Старий Новий рік. У матеріалі Главреда ви можете дізнатися, коли відзначають Старий Новий рік і чому цей день особливий.

Коли відзначається Старий Новий рік - Історія свята з цікавою назвою

Багато людей щорічно задаються питанням, коли відзначається Старий Новий рік – 13 чи 14 січня. Вся справа в календарі. Точно так, як і в ситуації зі святкуванням Різдва Христова.

Старий Новий рік відзначають в ніч з 13 на 14 січня. Як і звичний Новий рік, це свято знаменує початок нового року. Дата цього дня обумовлена переходом з Юліанського на Григоріанський календар.

Тобто, з 13 на 14 січня відзначається Новий рік, але за старим календарем. Також це свято іноді називають православним Новим роком.

Як правильно відзначати Старий Новий Рік - стародавні традиції наших предків

В Україні Старий Новий рік збігається з двома святами – днем Василя Великого і народним святом Маланки.

Головна традиція Маланки - водіння кози, щедрування по дворах і збір солодощів. Брати участь у театралізованій дії можуть як діти так і дорослі. Також в цей вечір, який прийнято називати щедрим вечором – прийнято бавитися, радіти і розводити багаття.

14 січня свято триває. Вранці цього дня чоловіки і хлопчики розносять по домівках щастя і благополуччя, посіваючи в будинках, а дівчата – збираються гадати на любов і долю.

Традиції Щедрого вечора / УНИАН

Що не можна робити на Старий Новий рік - давні прикмети Щедрого вечора

У свято Старого Нового року, як і практично в кожне свято – є свої прикмети і заборони. Для того, щоб не накликати на свій будинок і сім'ю біду, Главред пропонує дізнатися, чого не можна робити на Старий Новий рік.

Прикмета:

Вам також може бути цікаво:

Новини заразКонтакти