Ви дізнаєтеся:
У середу, 2 липня, віряни святкують покладання ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні. Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити цього дня.
За правління імператора Лева I Великого (V століття), двоє чоловіків, Кандід і Галвій, поїхали в Палестину. У Назареті вони дізналися, що в одному з будинків зберігається одяг (риза) Пресвятої Діви Марії. За згодою господарів, вони перевезли святиню до Константинополя, де вона була розміщена в храмі в передмісті Влахерни (північно-західна частина міста). Пізніше, 473 року, Лев I побудував тут величний храм на честь Пресвятої Богородиці, куди урочисто внесли ризу.
Серед наших предків було чимало цікавих прикмет на цей день:
У народі 2 липня носило назву Ризопокладення. Цей варіант церковного свята часто зустрічається в народному календарі.
Які завтра іменини: Арсеній.
Талісманом людини, народженої 2 липня, є амазоніт. Одна з форм мінералу - мікроліна. З найдавніших часів його цінували як камінь краси і гармонії: вважалося, що він допомагає зберегти молодість шкіри і захищає людину від поспішних, необачних вчинків.
Вас також зацікавить:
Реформа церковного календаря в Україні - процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, як 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом із Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "руського міра". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архієпископ Святослав, висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.