Обрізання Господнє 2022: дата і значення свята, що не можна робити в цей день

Обрізання Господнє 2022 / depositphotos.com/

Чому в цей день не можна подавати страви з риби - в матеріалі Главреда.

Православні християни відзначають свято Обрізання Господнє 14 січня. Цей день покликаний нагадати про важливу подію, адже раніше обрізання вважалося необхідним для навернення в християнську віру.

Про те, які релігійні свята відзначають в кінці зими, читайте в матеріалі: Православний календар на лютий 2022: які церковні свята чекають українців.

На 14 січня випадають ще дві важливі дати день Василя Великого і старий Новий рік. Про те, як відзначають Новий рік за старим стилем і що подають на стіл, читайте в матеріалі: Старий Новий рік 2022: традиції, магія дня і чи буде додатковий вихідний.

Обрізання Господнє 2022 - сенс свята

Щорічно Обрізання Господнє святкують 14 січня на 8 день після Різдва (католицька церква відзначає його 1 січня). Це пояснюється тим, що згідно єврейської традиції немовля приймає обрізання саме через сім днів після появи на світ. У цей день немовляті дали ім'я - Ісус - Спаситель.

Читати такожХрещення Господнє 2022: коли набирати воду, як правильно зберігати і використовувати святу воду

Ритуал обрізання Христа показував, що Ісус також є людиною з плоті і крові – живим і смертним. Обрізання стало своєрідним прототипом хрещення - раніше цей ритуал був обов'язковим для християн.

Обрізання Господнє збігається з Новим роком за старим стилем. У цей день було прийнято накривати щедрий стіл зі стравами зі свинини і кликати гостей. Молодь розважалася по-своєму: парубки ходили посівати, а дівчата намагалися дізнатися свою долю.

Що не можна робити в Обрізання Господнє

Щоб не накликати гнів небес наші предки в цей день намагалися дотримуватися певних заборон.

Читайте також:

Новини заразКонтакти