Коли Великдень 2022: дата, традиції і заборони свята

Коли Великдень в 2022 році / 24tv.ua

Коли українці відзначатимуть Великдень у 2022 році і що не можна святити в церкві - розповість Главред.

Великдень або Воскресіння Христове - одне з найбільш шанованих релігійних свят. Його дата змінюється щороку в залежності від дня першого весняного повного місяця після рівнодення.

Православний календар на 2022 рік допоможе не пропустити релігійні свята та важливі дати.

Коли Великдень 2022

Великдень в 2022 році для православних християн настане24 квітня. У цей день прославляють чудо воскресіння Христа, влаштовують масові гуляння. Наступний після Великодня день - вихідний в Україні.

Католицька Пасха настає раніше. Згідно з григоріанським календарем, Католицький Великдень у 2022 році -17 квітня.

Християни відзначають Великдень в день після закінчення Великого посту, який починається за сім тижнів до дня Воскресіння Христового і триває 48 днів. Великий піст 2022 року починається 7 березня і триває до 23 квітня.

Великдень 2022 - традиції

На Великдень святять великодні паски, яйця, молочні та м'ясні продукти, а також сіль, яка вважається символом міцного здоров'я і матеріального достатку. Відзначимо, що Великдень уособлює тіло Ісуса Христа, Воскресіння і царство Небесне.

Читайте такожБлаговіщення 2022 - дата, традиції і заборони свята

Що не можна святити на Великдень:

Великдень 2022 / politring.com

Коли буде найраніша і найпізніша Пасха:

У цьому столітті рекорд самого раннього Великодня - 4 квітня. Її святкували в 2010 році. Дата найпізнішої Пасхи - 8 травня. Її православні відзначать у 2078 році.

Прикмети на Великдень

За традицією предків за великоднім столом збирається вся родина. Насамперед необхідно їсти крашанки. У цей день не прийнято сумувати - молодь влаштовувала гуляння і забави з веснянками і хороводами. На Великдень прийнято ходити в гості і обмінюватися частуваннями з великоднього столу – христосуватися.

Читайте такожСтрасний тиждень 2022: значення кожного дня, що можна їсти

Крихти великодніх продуктів слід було згодувати птахам - тоді в будинку буде достаток. Крім того, в цей день потрібно роздавати милостиню після освячення їжі в церкві. Це віщувало поліпшення фінансового добробуту.

Згідно з повір'ям, якщо у незаміжньої дівчини засвербіла брова – вона недовго засидиться в дівках.

Прикмети:

У цей день під час дзвону необхідно читати молитву про здоров'я для всієї родини: "Христос Воскрес, моїй родині здоров'я, моєму дому багатства, моєму полю урожай. Амінь".

Що не можна робити на Великдень

Читайте також:

Новини заразКонтакти