Яке церковне свято в Україні відзначають 28 листопада та які особливості воно має для українців. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватися цього дня.
Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити в день святого преподобномученика Стефана Нового та святого мученика Іринарх.
28 листопада відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 28 листопада в Україні відзначають день святого преподобномученика Стефана Нового та святого мученика Іринарха.
Відомо із біблійних переказів, що Стефан був відомим святим у православній церкві. Він народився 1896 року в селі Липовець, що на Волині. 1921 року він прийшов до монастиря, де прийняв чернечий постриг і став ігуменом. Святий Стефан був відомий своєю духовною силою та вірою. Він багато працював над духовним відродженням і допомагав бідним і потребуючим. 1937 року він був арештований радянською владою і після допитів був жорстоко розстріляний.
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
28 листопада свої іменини відзначають володарі таких імен як Андрій, Василь, Григорій, Данило, Іван, Костянтин, Микола, Олексій, Павло, Петро, Сергій, Степан, Ганна.
Більше цікавих новин: