Розповідаємо про те, що українці святкують 13 жовтня, і які події в цей день відбулися раніше
Щодня в світі і в Україні відзначають якесь свято. Розповідаємо, що святкують 13 жовтня.
Що сталося 13 жовтня в історії - Україна і світ
1792 рік - у Вашингтоні почалося будівництво Білого дому;
1875 рік - відкрито Чернівецький університет;
1884 рік - Грінвіч затверджений як місце проходження нульового меридіана;
1957 рік - в СРСР здійснено запуск першого в світі штучного супутника Землі. У 1967 році Міжнародною федерацією астронавтики ця дата проголошена Днем початку космічної ери людства.
1948 рік - завершено будівництво газопроводу Дашава - Київ;
1992 рік - на посаді прем'єр-міністра України затверджено Леоніда Кучму;
1998 рік - НАТО висунув Союзній республіці Югославія ультиматум з вимогою вивести війська з Косово.
Згідно з новим церковним календарем, 13 жовтня 2023 року в Україні відзначають День священномучеників Карпа, Папілли і Агафоніки.
В епоху гонінь християн, під керівництвом імператора Декія в III столітті, святі мученики Карп, диякон Папіла, а також Агафодор і Агафоніка, сестра Папіли, були піддані страшним випробуванням. Губернатор області, де проживали святі, дізнався про те, що Карп і Папіла не брали участі в язичницьких обрядах. У відповідь на це, він наказав заарештувати їх і спробував переконати прийняти римську віру. Однак святі наполегливо відмовилися.
Тоді суддя наказав оголити святих мучеників і прикувати їх в залізних ланцюгах, щоб публічно принизити на вулицях міст. Потім він наказав прив'язати їх до коней і тягнути з Фіатіри в сусіднє місто Сарди. Карп і Папілла добровільно пішли за Агафодором і Агафонікою. У Сардах Агафодора мучили до смерті за допомогою волових жил. А Карпу, Папіллі і Агафоніці відрубали голови за віру.